Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Piękne i nietypowe miejsca w Warszawie? Rusza Insta Przewodnik

Insta Przewodnik będzie katalogiem wyjątkowych miejsc stworzonym zarówno dla mieszkańców Warszawy i odwiedzających miasto.

Mieszkańcy stolicy oraz odwiedzający Warszawę coraz częściej mają dość utartych szlaków i zadeptanych przez turystów lokalizacji. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się ukryte zaułki, piękne budynki schowane wśród bocznych ulic czy małe, urokliwe skwery. Nie każdy jednak zna takie miejsca – szczególnie ci, którzy planują spędzić w stolicy weekend i nie mają czasu na wielogodzinne spacery. Rozwiązaniem jest Insta Przewodnik po Warszawie, który znajdziecie na profilu @Go2Warsaw, to katalog wszystkich ciekawych i mniej znanych miejsc w stolicy.

Zwiedzanie miast jest zdecydowanie łatwiejsze i przyjemniejsze latem. Plenerowe wydarzenia, koncerty i obiad na świeżym powietrzu – to wszystko zachęca do planowania aktywnych weekendów. Jednak zimowa turystyka również ma swoje zalety. Przede wszystkim wiąże się to ze znacznie mniejszymi tłumami i zupełnie inną, ale równie niezwykłą aurą.

Miejscem wartym odwiedzenia zimą jest mural przedstawiający Korę Jackowską. Rosnące nad nim drzewo o każdej porze roku wygląda wyjątkowo.

Insta Przewodnik po Warszawie ma udowodnić, że zimowy czas wolny w Warszawie może być równie atrakcyjny, szczególnie w okresie świątecznym. Nic wtedy tak dobrze nie wchodzi, jak ciepła kawka w pięknej kawiarni czy dobra szamka po długim spacerze. My możemy wam polecić Food Hall Browary, gdzie będziecie mogli wybrać coś z oferty 11 unikalnych konceptów gastronomicznych.

Banner Image

Celem akcji jest pokazanie nie tylko takich miejsc, które nas urzekną, ale również takich, które dobrze wyjdą na zdjęciach, które docelowo mają zostać wrzucone na Instagrama. Zdaniem autorów kampanii takie zdjęcia poprzez swój walor estetyczny będą bardziej zauważalne przez algorytm Instagrama, dzięki czemu zdobędą dużą popularność.

Insta Przewodnik po Warszawie powstał z chęci promowania nieoczywistych miejsc w stolicy, które zainteresują fanów instaturystyki z całej Polski. Ten internetowy katalog to również możliwość wygrania atrakcyjnych nagród. Przewidziano konkursy dla wszystkich nadsyłających własne propozycje miejscówek i głosujących na te najlepsze – piszemy o nich więcej w dalszej części artykułu. Wśród polecanych propozycji mają znaleźć się nie tylko parki i inne miejsca w przestrzeni miejskiej – Insta Przewodnik to przede wszystkim kawiarnie, muzea i restauracje z ciekawymi wnętrzami.

Takie instamiejscówki to m.in. piękna Paloma Inn – bar w stylu space age, czy pizzeria Marcello, gdzie zjecie pyszną pastę i pizzę neapolitańską. Nie tylko zaspokoicie tam swój głód czy ochotę na drinka, ale również wszelkie potrzeby estetyczne.

Piękna roślinność i wyjątkowa architektura.

1. Ogród Biblioteki Uniwersyteckiej

Stworzyliśmy dla was przewodnik po miejscówkach w Warszawie, które naszym zdaniem warto odwiedzić. W tych miejscach odpoczniecie, dobrze zjecie, napijecie się drinka lub zrelaksujecie się na świeżym powietrzu. Każde urzeka w inny sposób.

Zaczniemy od Ogrodu Biblioteki Uniwersyteckiej.

Ogród znajduje się 16 metrów nad ziemią – na bibliotecznym dachu. Otworzono go w 2002 roku i podzielono na cztery części: złotą, srebrną, karminową i zieloną. W każdej z nich rosną inne, dobrane kolorystycznie gatunki roślin. A dodatkowo z bibliotecznego dachu roztacza się widok na panoramę Warszawy! Świetne miejsce na spacer wiosną, latem czy jesienią – zimą obiekt jest zamknięty.

Photo by BUW

Piękny bar w stylu space age.

2. Paloma Inn

Idealne miejsce na bifor lub cały wieczór, jeśli nie macie w zwyczaju okupować barów do godzin porannych. W Palomie zjecie i napijecie się dobrego alkoholu. Menu to mieszanka Kalifornii, Azji i Meksyku, która uszczęśliwi wegetarian i wegan. Dostaniecie tam m.in. fish tacos, bowle czy 'schabowego’ z boczniaka. Paloma serwuje też wschodnioeuropejskie przysmaki, takie jak mizeria, gołąbki czy sałatka buraczana, ale w nowoczesnym wydaniu.

To również świetne miejsce na drinka, wino lub dobre piwko. Oprócz doznań smakowych, gwarantujmy zaspokojenie wszelkich potrzeb estetycznych.

Photo on @paloma.inn

W tygodniu zjecie, w weekend zatańczycie.

3. Schody przy Food Hall Browary

Grafika na schodach Browarów Warszawskich to kolejne miejsce w naszym zestawieniu. Idealne miejsce na odpoczynek podczas spaceru i miejscówka na ciekawa zdjęcie. Obok znajduje się Food Hall Browary – zjesz tam pyszne śniadanie, obiad i kolację. To nowe miejsce na warszawskiej mapie smaków.

Food Hall Browary to jedenaście unikalnych konceptów gastronomicznych. Każdy oferuje zupełnie inne dania z całego świata. Zjecie tam m.in. pizzę, makarony, burgery, bardziej polskie dania, takie jak cielęcina, golonka czy polik wołowy, oraz nieco bardziej egzotyczne spring rollsy czy curry.

Photo on @foodhallbrowary

Punkt obowiązkowy podczas spaceru po Warszawie.

4. Mural z Korą

Będąc w okolicach ulicy Nowy Świat, nie można pominąć tego muralu. Znajdziecie go pod adresem ul. Nowy Świat 18/20. Prezentuje się wyjątkowo o każdej porze roku ze względu na kasztanowiec nad nim – latem i wiosną drzewo jest zielone, jesienią złote, a zimą oprószone śniegiem.

Ten wyjątkowy mural zaprojektował artysta Bruno Althamer, który czuje się osobiście związany z Korą. Jego pracę można podziwiać od początku 2019 roku.

Photo by Szymon Starnawski

Dla fanów pizzy i pasty.

5. Marcello

Lokal znajdziecie na Pięknej 28/34. To miejsce z klasyczną kuchnią włoską, którą lubi chyba każdy. Znajdziecie tam takie klasyki jak margherita, prosciutto cotto salami czy vegetariana bianca. Marcello to również makarony – zjecie tam słynne paccheri alla vodka czy spaghetti al ragu i gnocchi con pollo. Oprócz tego oczywiście desery, sałatki i wiele więcej.

Super miejsce na popołudniową pickę ze znajomymi w pięknym wnętrzu, polecamy!

Photo on @marcellowarszawa

Insta Przewodnik po Warszawie to również możliwość wygrania atrakcyjnych nagród.

W ramach kampanii zostaną przeprowadzone dwa konkursy. Pierwszy z nich wystartował 30 listopada i potrwa do 15 grudnia. Aby wziąć w nim udział, każdy zainteresowany musi wstawić na swój profil na Instagramie zdjęcie przedstawiające własną propozycję miejsca, które powinno pojawić się w Insta Przewodniku po Warszawie. W opisie takiej fotografii powinien znaleźć się hasztag #InstaPrzewodnikPoWarszawie oraz odpowiedź na pytanie, dlaczego akurat to miejsce jest warte polecenia. Drugą możliwością wzięcia udziału w konkursie jest wysłanie w wiadomości prywatnej do profilu @Go2Warsaw wybranego zdjęcia i odpowiedzi na to samo pytanie.

W każdym tygodniu wyłanianych będzie nowych 5-6 miejscówek, które zostaną dodane do przewodnika.

W finale znajdzie się 16 miejsc – to najlepsze wyłonią użytkownicy Instagrama, którzy na swojego faworyta zagłosują w ankiecie na profilu @Go2Warsaw. Oddawanie głosów będzie trwało od 19 do 22 grudnia. Zwycięzca zostanie ogłoszony 23 grudnia.

Drugi konkurs – na najlepszy komentarz – startuje 10 grudnia i potrwa do 17. Dedykowany jest wszystkim tym, którzy sami nie mogą się podzielić wyjątkowymi miejscówkami, ale chętnie skorzystają z poleceń innych. Zadaniem uczestników będzie umieszczenie komentarza pod postem konkursowym na profilu @Go2Warsaw. W komentarzu należy napisać, które 3 miejsca z Insta Przewodnika najbardziej chcecie odwiedzić i dlaczego.

Główną nagrodą dla zwycięzców obu konkursów jest weekendowy pobyt w luksusowym Hotelu Bristol z osobą towarzyszącą.

To z pewnością będzie niezapomniany weekend – w tym pięciogwiazdkowym hotelu zrelaksujesz się w spa i zjesz w wytwornej restauracji. Pozostałymi nagrodami są zestawy gadżetów Go2Warsaw. Więcej informacji znajdziecie na instagramowym profilu kampanii @Go2Warsaw.

TRAVEL