Rajskie włoskie miasteczko zapłaci tym, którzy się tam przeprowadzą. Ale jest jeden warunek

Malownicze włoskie miasteczko oferuje pieniądze wszystkim, którzy zechcą w nim zamieszkać. Za wszystkim stoi kryzys demograficzny, który nęka tę miejscowość.
.get_the_title().

Candela to malownicze miasteczko na południu Włoch, znajdujące się w regionie Apulia. Oczarowuje wąskimi uliczkami, średniowiecznymi kamieniczkami i małomiasteczkowym urokiem. Niestety zmaga się z jednym bardzo palącym problemem – wkrótce może stać się miejscem zupełnie wyludnionym.

Aktualna liczba mieszkańców Candeli wynosi około 2,7 tys. osób, z czego większość stanowią przedstawiciele starszego pokolenia.

Burmistrz miasteczka, Nicola Gatta, podejmuje desperackie kroki w celu ustabilizowania populacji Candeli – oferuje nagrody pieniężne wszystkim tym, którzy chcą się do niej przeprowadzić.

Na przeprowadzkę dla singli przewidziano 800 euro dofinansowania. Pary dostaną 1200 euro, a rodziny 2000 euro. Dodatkowo potencjalnym nowym mieszkańcom zaoferowano ulgi podatkowe i pomoc w opłaceniu rachunków.

Warunek? Każdy, kto zdecyduje się przyjąć ofertę, musi pracować. Każdy nowy obywatel musi zatem posiadać regularne źródło dochodu.

Dotychczas chęć udziału w programie przeprowadzki zgłosiło 6 rodzin z północnych Włoch. Patrząc na zdjęcia malowniczej Candeli, nie ulega wątpliwości, że wkrótce ta liczba znacznie wzrośnie.

Źródło: Konbini

TRAVEL