Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Samotna podróż przez pustą Amerykę uchwycona na zdjęciach

Prace Arnauda Montagarda, francuskiego fotografa mieszkającego na nowojorskim Brooklynie, przepełnione są samotnością i uczuciem dziwnej tęsknoty. W swojej nowej książce Road Not Taken autor przedstawia Amerykę opróżnioną z jej mieszkańców.
.get_the_title().

Nakładem wydawnictwa Setanta Book ukazała się dość melancholijna pozycja. Lato w Stanach Zjednoczonych przywodzi na myśl wysportowane dziewczyny na wrotkach na tle palm o zachodzie słońca lub widoki z Coachelli. To lato jest jednak zupełnie inne niż wszystkie poprzednie.

Obrazy amerykańskich barów, pustych kawiarni i ulic w klimacie lat 90. napawają nostalgią za tym okresem, nawet jeśli się go nie przeżyło.

ŹRÓDŁO: THE GUARDIAN
ŹRÓDŁO: THE GUARDIAN
ŹRÓDŁO: THE GUARDIAN

Arnaud Montagard w młodości zainteresował się sztuką uliczną. Oszczędzał na pierwszy aparat, by móc dokumentować murale i graffiti. Ta pasja doprowadziła go do nieprzespanych nocy spędzonych na błąkaniu się po mieście. Ulice stały się jego placem zabaw. W fotografiach ukazuje ponadczasową elegancję i kłującą tęsknotę, nawiązując do prac Edwarda Hoppera.

Fotograf znany jest z przedstawiania izolowanych, dobrze oświetlonych postaci ​​spoglądających poza pole widzenia oraz klasycznych amerykańskich barów z mocnymi odcieniami retro i odważnymi liniami.

ŹRÓDŁO: THE GUARDIAN
ŹRÓDŁO: THE GUARDIAN

Autor opisuje swoją twórczość słowami: „Moja praca to przede wszystkim opowieść o świetle. Silne cienie tworzą odczucie, które sprawia, że ​​obrazy wyglądają jak obrazy”. Jeśli i do was trafia ta opowieść, to koniecznie sprawdźcie jego Instagrama.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Summer. #mamiya7ii

Post udostępniony przez Arnaud Montagard (@arnaudmontagard)

Tekst: NK
Zdjęcie główne: The Guardian/Arnaud Montagard

TRAVEL