Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Spędź urlop w jaskini, w której jest znacznie bardziej luksusowo niż u Flinstonów

A jeśli hasło „jaskinia” nie robi na tobie wystarczającego wrażenia, to trzeba dodać, że w międzyczasie znajdował się tam jeszcze schron przeciwbombowy.
.get_the_title().

Wydaje ci się czasem, że ludzie pierwotni mieli klawo, bo ich obowiązki kończyły się na tym, aby zapolować na coś do jedzenia i samemu nie dać się przy okazji zjeść? Tymczasem my mamy deadline’y, targety, prezentacje. A kiedy się nam wydaje, że zrobiliśmy już wszystko, co trzeba, na rynek trafia nowy iPhone i znów trzeba zasuwać. Jeśli więc chętnie zamienilibyście się na życie z jaskiniowcem, to znajdźcie jakąś opuszczoną pieczarę i zameldujcie się tam choćby dziś.

Właściciele Beckham Creek Cave są jednak zdania, że gdyby przyszło co do czego, mało kto zdecydowałby się nie tylko na taki krok, ale nawet na kilkudniowe wczasy w mrocznej jaskini w warunkach czysto spartańskich.

Niemniej postanowili wykorzystać potencjał takich miejsc i proponują wynajem noclegu w grocie gór Ozark.

Obecnie luksusowe lokum przez pewien czas pełniło funkcję schronu przeciwbombowego. Najwidoczniej ktoś jednak stwierdził, że prędzej niż bomba wykończyć może nas stres i tempo codziennego życia, więc ludzkości bardziej się przyda kryjówka przed właśnie tymi zagrożeniami – w odpowiednio luksusowych warunkach, by móc się w pełni nacieszyć urlopem. W jaskini powstało więc Beckham Creek Cave – miejsce, które gwarantuje wypoczynek dla nawet ośmiu osób.

To lokum poleca się na także na różnego rodzaju uroczystości – z kameralnymi ślubami włącznie.

Co czeka na gości, którzy zdecydują się na urlop w grocie? Do ich dyspozycji są 4 sypialnie, każda z łazienką, w której jest prysznic typu deszczownica (żeby móc się jak najbardziej wczuć w kontakt z naturą). Ponadto w jaskini znajduje się kilka typowo wypoczynkowych pomieszczeń. Wszystkie są odpowiednio ogrzewane, urządzone w drewnie oraz utrzymane w spokojnych, naturalnych odcieniach brązu i beżu. Wystrój w 100 procentach współgra z naturalnym wyglądem jaskini.

Nie mogło być zresztą inaczej – z sufitów i ścian zwisają stalaktyty i to one zdają się wyznaczać klimat tej miejscówki.

Relaksować można się również na balkonach. Widoki z nich jak najbardziej temu sprzyjają, bo Beckham Creek Cave znajduje się nad urwiskiem, wokół którego rozciąga się malownicza dolina.

Obszar przynależący do tego lokum liczy w sumie 100 hektarów, dzięki czemu goście mają zapewnioną prywatność i poczucie odcięcia od świata zewnętrznego. Nie oznacza to jednak brak dostępu do dóbr i udogodnień. W jednej z sal znajduje się 75-calowy telewizor zachęcający do urządzenia wieczorków filmowych. Z kolei kuchnia wypełniona jest najnowocześniejszym sprzętem i wszystkim tym, co uszczęśliwi miłośników gotowania, a może nawet zachęci do działania tych, którzy na co dzień nie lubią mieszać w garach?

Wcześniejsze zapolowanie na swój obiad nie jest wskazane, więc nie wczuwajcie się za bardzo w klimat jaskiniowców!

Na tych, którzy nie wyobrażają sobie jednak spędzić całego urlopu w czterech ścianach – nawet takich, z których zwisają stalaktyty – czeka masa atrakcji na świeżym powietrzu.

W tej okolicy można uprawiać kajakarstwo i jazdę konną, uskuteczniać wędrówki górskie i łowić ryby.

Jeśli przebywanie na zewnątrz niekoniecznie oznacza dla was aktywność fizyczną, to na posesji znajduje się też miejsce do grillowania i palenia ogniska.

Beckham Creek Cave to doskonałe połączenie tego, co stare z tym, co nowe i luksusowe. Jesteśmy pewni, ze Flinstonowie przyznaliby temu miejscu najwyższą notę na TripAdvisor.com.

Ceny noclegów zaczynają się od 1200 dolarów, a rezerwacji można dokonywać tutaj.

Źródło zdjęć: BeckhamCave.com
Tekst: Kinga Dembińska

TRAVEL