Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Świat w 2018, czyli zwycięskie obrazy konkursu Travel Photographer of the Year

Travel Photographer of the Year to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów dla fotografów podróżniczych na świecie. Obrazy, które w tym roku wybrało jury sprawią, że przejdą was dreszcze.
.get_the_title().

Z niszowego konkursu, zorganizowanego po raz pierwszy w 2003 roku przez fotografa Chrisa Coea dla wąskiego grona kolegów po fachu, TPOTY stał się wydarzeniem o globalnym zasięgu i znaczeniu. Każdego roku wybierane są fotografie i portfolio, które w mistrzowski sposób prezentują otaczający nas świat – od jego cudów, po zwyczajne, głęboko ludzkie chwile.

W tym roku profesjonaliści i amatorzy ze 142 krajów zgłosili 20 tys. prac – pojedynczych ujęć lub kilkuzdjęciowych kolekcji – w różnych kategoriach, między innymi Podróże, Świat Natury, Twarze, Ludzie, Kultury, Ciepło-zimno, Tranquility czy smartfonowej iTravelled. Nagrody przyznano też bardzo młodym adeptom fotografii.

Główną nagrodę i tytuł podróżniczego fotografa roku otrzymał Włoch Stefano Pensotti. Zdaniem jury zdjęcia Pensottiego, opowiadając historie, które wydarzyły się na z trzech różnych kontynentach, pozwalają odbiorcy być częścią każdej sceny, a nie tylko jej biernym obserwatorem.

Surrealistyczne jeziora lawy, futurystyczne skrzyżowania szanghajskich autostrad, samotny wspinacz w kamiennym lesie na Madagaskarze, zwykłe, letnie popołudnie w Budapeszcie – oto najbardziej imponujące obrazy tegorocznego konkursu.

Najczęściej komentowany podczas tegorocznej edycji konkursu był obraz złotej małpy rokselana z prowincji Shaanxi w Chinach – jednego z gatunków zagrożonych wymarciem.

Fot. Stefano Pensotti
Fot. Stefano Pensotti
FOT. STEFANO PENSOTTI
FOT. STEFANO PENSOTTI
FOT. STEFANO PENSOTTI
FOT. STEFANO PENSOTTI
FOT. STEFANO PENSOTTI
FOT. Marcel Van Oosten, Shaanxi, Chiny
FOT. Mat Jaz Krivic, Shugruf, Jemen
Fot. Oscar Tarneberg, Shanghai, Chiny
Fot. Souvik Dutta, Rezerwat Hinckley, Ohio, Stany Zjednoczone
Fot. Tariq Zaidi Brazzaville/ Republika Konga
Fot. Sue O’Connell, Maskat, Oman
Fot. Mauro Di Bettio
Fot. Daniel Burto
Fot. Philip Lee Harvey
Fot. Diana Buzoianu

TRAVEL