Szkocka wyspa na sprzedaż. Jest tańsza niż dom w Warszawie

Wyspa zamieszkana jest wyłącznie przez owce.
.get_the_title().

Marzy wam się prywatna wyspa? Jedna została właśnie wystawiona na sprzedaż. Wyspa Linga znajduje się w Szkocji w zachodniej części Szetlandów. Ma 25 hektarów i znajduje się niedaleko brzegu – sprzedawcy zapewniają, że można się na nią dostać przez cały rok. Od 1934 roku nie osiedlił się na niej żaden człowiek – zamieszkana jest wyłącznie przez owce.

Źródło: Vladi private islands

Nowy nabywca będzie miał do dyspozycji własne jezioro o powierzchni 2 hektarów. Obecnie na wyspie znajdują się wyłącznie dwa opuszczone domki bez dachu. Zostało już jednak wydane zezwolenie na budowę, które obejmuje remont domków, wybudowanie molo, postawienie nowych budynków rolniczych, domu czy młyna wodnego. Jeśli chodzi o panujące tam warunki pogodowe, to nie jest to raczej oferta dla fanów upałów – zimą temperatura wynosi około 3 stopni Celsjusza, a latem około 12. Do najbliższego miasteczka, Walls, w którym mieszka około tysiąca osób, należy przepłynąć zaledwie 500 metrów.
Wyspa Linga nie jest tania – kosztuje 250 tys. funtów (czyli ok. 1,2 mln złotych). To jednak mniej niż niejeden dom czy apartament w Warszawie.

 

Źródło: Vladi private islands
Źródło: Vladi private islands

Źródło: Inhabitat
Tekst: NS

TRAVEL