Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Tak gargantuicznej „ramki na zdjęcie” jeszcze nie widzieliście. Dubaj po raz kolejny zaskakuje

Dubaj zadziwia świat kolejnym spektakularnym obiektem – tym razem jest nim gigantyczna "ramka na zdjęcie", z której rozpościera się piękna panorama na historyczną i nowoczesną architekturę emiratu.
.get_the_title().

W Dubaju otwarto najnowszą atrakcję dla turystów, którzy przyjechali, aby na własne oczy zobaczyć przepych i bogactwo tego miasta. Nowy obiekt idealnie wpisuje się w tamtejszy krajobraz – mierzy 150 metrów, ma kształt gigantycznej ramki na zdjęcie i okala krajobraz miasta. Zlokalizowany jest w Zabeel Park. 'Dubai Frame’ ma symbolizować kontrast między historyczną a nowoczesną architekturą Dubaju.

 

Złota rama (ozdobiona wzorem nawiązującym do zbliżającego się Expo 2020 w Dubaju) to w rzeczywistości dwie wieże, które w linii prostej zostały połączono szklanym mostem o długości 93 metrów. Z samej góry można podziwiać całą panoramę emiratu. Z tej wysokości wyjątkowo imponująco prezentuje się przede wszystkim Burj Khalifa – największy budynek na świecie. Wejście na most kosztuje 13,5 dolarów za osobę dorosłą (5,5 dolara za dziecko).

W związku z postawieniem tego wyjątkowego obiektu, powstało także muzeum historii miasta, które ukazuje jego rozwój od małej wioski rybackiej aż do dzisiejszej metropolii.

Media personel and officials at Dubai Frame during the preview tour on Thursday. Photo: Virendra Saklani/Gulf News

Źródło: designboom.com