Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Ten startup zorganizuje ci podczas wakacji praktyki u lokalnego rzemieślnika lub artysty w jednym z 23 krajów świata

Jeśli nauka wydawała wam się ostatnią rzeczą, na którą możecie mieć ochotę w czasie wakacji, jest spora szansa, że zaraz zmienicie zdanie.
.get_the_title().

Coroczna walka na parawany nad Bałtykiem pokazuje, że wiele z nas chce spędzać swój urlop w pozycji horyzontalnej na słońcu. Niby stoją za tym też względy ekonomiczne, ale ceny nad polskim morzem to już chyba temat na memy. Ponadto to wymarzone i wyczekiwane nicnierobienie po jakichś 2-3 dniach zaczyna być nudne i męczące. Oczywiście niektórym może to pasować, ale tym kreatywnym, artystycznym, ciekawym świata duszom – pewnie nie bardzo.

To głównie z myślą o nich startup Vacation with an Artist (VAWAA) organizuje wyjazdy, które spędzicie przede wszystkim w pracowni jakiegoś lokalnego, niezwykle utalentowanego artysty czy rzemieślnika.

Sztuka tatuażu z Taiom w Brazylii/VAWAA
Robienie butów na zamówienie z Erikiem z Czech/VAWAA
Nauka tańca współczesnego z Mirą w Brukseli/VAWAA

Podzielą się oni swoim talentem z każdym, niezależnie od tego, czy dana osoba coś już z danej dziedziny potrafi czy jest kompletnym amatorem. Nie musisz więc obawiać się, że czeka cię taki wycisk, jak bohaterkę „Kill Billa”, która trafia pod skrzydła mistrza sztuk walki. Z oferty na stronie VAWAA śmiało wybieraj to, cię najbardziej zainteresuje. Oczywiście to może być coś powiązanego z twoją pasją albo coś, do czego masz dryg.

A może wręcz przeciwnie? Wyjdź poza swoją strefę komfortu – to tam podobno dzieje się na magia, a na pewno to tam możesz się czegoś zupełnie nowego nauczyć.

„VAWAA to okazja do poznawania świata, nauki i rozbudzenia swojej kreatywności” – czytamy na stronie startupu. – „Wybierz VAWAA, żeby zafundować sobie digital detox i odnowić swoją więź z otaczającym nas światem. (…) Spędź czas w pracowni mistrza wykonując własnymi rękoma dzieło sztuki. Zdobądź nową umiejętność. VAWWA sprawi, że powróci twoja wena, odbędziesz niezapomnianą podróż, podkręcisz swoją pasję, zainspirujesz się i nie tylko!”.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Team VAWAA Learns Natural Perfume Making with Persephenie! ✨ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Every so often, we at VAWAA also get to refuel and learn from a master artist as a team. This time, we decided to work with our sense of smell.👃 After all, it is one of our most underdeveloped senses, and we felt the need to give ourselves a break from the constant visual stimulation. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ It's not every day that you come across a perfumer and incense maker who has spent years perfecting the art of aromas. Persephenie is a Los Angeles 🇺🇸 based artist (and new VAWAA artist!!) who specializes in natural materials. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ From learning about 19th century French perfumer Septimus Piesse, distillation processes and extraction methods, to understanding the distinction between Top Notes, Mid or Heart Notes, and Base Notes, “meeting” over 50 essential oils and making our own natural, alcohol-based perfume, it’s safe to say we had a blast. Read about it all up on our blog! Link in bio #vawaa #vacationwithanartist ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ https://vawaa.com/blog/team-vawaa-learns-natural-perfume-making-with-persephenie

Post udostępniony przez Vacation With An Artist (@vawaa_)

Warto jednak zaznaczyć, że VAWAA nie zajmuje się ogarnianiem transportu, zakwaterowania czy wyżywienia, co w sumie ma swoje plusy – możesz kierować się tu swoimi upodobaniami i dostosować koszta do budżetu. Startup organizuje lekcje u danego artysty, w ramach których będziesz miał dostęp do jego narzędzi i pracowni. Także to takie wyjątkowe, artystyczne all-inclusive. Artyści współpracujący z VAWAA to często lokalne sławy, mające na swoim koncie wiele nagród.

Wybór jest bardzo zróżnicowany, bo na gości czeka 69 artystów z 23 krajów. Chikako nauczy cię kaligrafii w Japonii, Viviana – argentyńskiego tanga w Buenos Aires, Pum Pum street artu również w Argentynie, Yoshinorii z Japonii – wykonywania mosiężnych naczyń i buddyjskich dzwonów.

Erik z Czech jest szewcem, więc od niego wyjedziesz z własnoręcznie wykonaną parą butów. U Tomasa z Wysp Kanaryjskich nauczysz się fotografii, z Adrianą z Barcelony stworzysz własną biżuterię, a Mariana z Grecji przekaże ci tajniki lokalnej kuchni. Chyba właśnie podróż dokoła świata została zdetronizowana na naszych wakacyjnych wishlistach, a w jej miejsce wpadają Vacation with an Artist. A właściwie „with artists”, bo chętnie odwiedzimy każdego z nich!

Kurs malarstwa z Clare we Włoszech/VAWAA
Nauka fotografii krajobrazu z Alfredo w Meksyku/VAWAA
Zajęcia ceramiczne z Anastasią na Majorce/VAWAA
Nauka kolażu i fotomontażu Annette w Grecji/VAWAA
Nauka gotowania z Benjaminem w Hiszpanii/VAWAA
Kurs pisarski z Duc’iem w Wietnamie/VAWAA

Źródło zdjęć: VAWAA.com
Tekst: KD