Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Tunezja w obiektywie

Claudia Corrent poprzez swoje zdjęcia chce opowiedzieć historię nawiązującą do problemów społecznych oraz relacji między ludźmi a środowiskiem. Tym razem zabiera nas w podróż do Tunezji, kraju pełnego kontrastów, gdzie bogactwo nieraz styka się z ubóstwem.
.get_the_title().

Włoska fotografka Claudia Corrent po ukończeniu filozofii na Uniwersytecie w Trydencie stwierdziła, że to robienie zdjęć jest kierunkiem, któremu zamierza się oddać.

Stała się fotografką-freelancerką, a swoje oko doszlifowała, biorąc udział w kilku kursach oraz warsztatach, gdzie nauczyła się m.in. fotoreportażu czy robienia zdjęć ulicznych.

Corrent została nagrodzona na weneckim festiwalu Prix Festival City Enterprise 1000 Talents of Venezie, a jej prace były wystawiane w Rosji i na Litwie, a także w San Francisco, Mediolanie, Rzymie, Bolzano, Wenecji, Genui, Monopoli i Lecce. Z wielkim entuzjazmem przedstawiamy jej niesamowite zdjęcia z Tunisu.

Fotografia nauczyła mnie obserwować rzeczywistość z nową świadomością; to wspaniały sposób na kontakt z życiem ludzi, obserwowanie i rozumienie otaczającego mnie świata. Fotografuję niezależnie od moich podróży. Najlepiej wychodzi mi to w nieznanych okolicznościach, wtedy patrzę przez obiektyw zupełnie innym okiem – mówi autorka.

Więcej dobrych kadrów i przykuwających oko zdjęć znajdziecie na stronie internetowej oraz na Instagramie fotografki.

Zdjęcia: Claudia Corrent
Tekst: Marta Mankiewicz

TRAVEL