W Szanghaju otwarto najwyżej położony hotel świata

Otwarty niedawno J Hotel Shanghai Tower nie jest tylko kolejnym luksusowym hotelem. Reklamuje się jako najwyższy hotel świata, bo zajmuje ostatnie piętra najwyższego budynku w Chinach – mierzącego 632 metry wieżowca Shanghai Tower.
.get_the_title().

Hotel ma 165 pokoi, w tym 34 apartamenty. Do dyspozycji gości jest całodobowa obsługa kamerdynera, kryty basen, kosmetyki Hermes i Diptyque, wanny w kształcie płatków magnolii, luksusowe spa, które specjalizuje się w zabiegach Reiki i pełne zestawy do parzenia chińskiej herbaty w każdym pokoju.

Jest też siedem różnych restauracji, w tym kantońska Heavenly Jin na najwyższym, 120. piętrze, a także japońska czy włoska, jak i lokal serwujący popołudniową herbatę.

W hotelu znajdują się cztery rodzaje apartamentów, z których najdroższy jest Apartament Szanghajski o powierzchni 380 metrów kwadratowych. Oprócz sypialni zawiera on salon, gabinet, kuchnię, strefę fizjoterapii i garderobę. Przedstawiciele hotelu nie podają jednak ceny apartamentu do wiadomości publicznej. Wiadomo natomiast, że noc w najtańszym pokoju kosztuje około 557 dolarów.

Zdjęcie: J Hotel Shanghai Tower
Zdjęcie: J Hotel Shanghai Tower
Zdjęcie: J Hotel Shanghai Tower

J Hotel Shanghai Tower jest własnością Jin Jiang International, jednej z największych chińskich państwowych firm hotelarskich i turystycznych.

Mimo globalnego spowolnienia w turystyce, spowodowanego pandemią koronawirusa, wyścig o tytuł najnowszego, najlepszego i najwyższego hotelu nie zwalnia.

Aktualnie to Ritz Carlton w Hong Kongu może poszczycić się zarówno najwyższym basenem hotelowym, jak i najwyższym barem hotelowym na świecie. W Dubaju trwa natomiast nieustanna walka o tytuł najwyższego hotelu w mieście i na świecie. W 2018 roku 356-metrowy Gevora Hotel został oficjalnie uznany za najwyższy hotel świata przez Księgę Rekordów Guinnessa. Warto zauważyć, że tytuł najwyższego hotelu jest zwykle stosowany tylko w wypadku budynków używanych w całości jako hotele (J Hotel zajmuje tylko górną część Shanghai Tower). Hotelowi Gevora po piętach depcze już wciąż budowany Ciel Tower, który po ukończeniu będzie miał 1042 pokoje i osiągnie wysokość 360,4 metra. W przeciwieństwie do innych hoteli z tej listy, Ciel będzie posiadał przeszklony taras widokowy na dachu, dzięki czemu osoby niebędące gośćmi będą mogły na własne oczy podziwiać widoki ze szczytu hotelowego budynku.

Zdjęcie główne: JM Lova / Unsplash
Tekst: AD