Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Władze tego malowniczego włoskiego miasteczka zapłacą ci 30 tys. dolarów, żebyś się tam przeprowadził

To co, rzucamy wszystko i wyjeżdżamy do Presicce?
.get_the_title().

Władze mocno wyludnionego w ostatnim czasie, a mającego bardzo bogatą historię, miasteczka Presicce we Włoszech znalazły przekonujący sposób na zachęcenie do osiedlenia się w nim.

W przypadku zdecydowania się na kupno nieruchomości w starszej dzielnicy (czyli domu zbudowanego przed 1991 rokiem), otrzymamy na start, bagatela, 30 tys. dolarów.

Wedle obietnic część tych środków zostanie przeznaczona na sam zakup obiektu (koszt metra kwadratowego to tu zaledwie ok. 500 dolarów), a część na remont bądź przebudowę, jeśli zajdzie taka potrzeba. Wszystko dzięki niemal milionowi euro dotacji rocznie, na jakie mogą liczyć zarządcy miasteczka. Już niedługo dokładnych informacji można spodziewać się na stronie internetowej ratusza. Obszar municypalny Presicce-Acquarica zamieszkuje obecnie 9 tys. osób, jednak tylko połowa starszą część miasta. Oferowane są też ulgi podatkowe na rozpoczęcie nowej działalności gospodarczej oraz premie dla rodzin z dziećmi.

Zamieszkać tu warto jednak nie tylko z powodu zniżek.

Samo miejsce, usytuowane w Apulii, jest malowniczo położone i obfituje w zieleń. Bardzo blisko znajduje się przepiękna plaża o turkusowym kolorze wody, region słynie też z produkcji oliwy – znajdują się tu przepiękne gaje.

Atrakcje turystyczne to m.in. masywne młyny, kręte uliczki, liczne freski czy kolumny. Innymi słowy, wszystko to, z czego słyną również nieco bardziej znane w powszechnej świadomości perły Włoch. Nie pozostaje więc nic innego niż zmodyfikować swojskie powiedzonko na: 'Rzuć wszystko i jedź do Presicce!’.

Tekst: WM
Źródło zdjęcia głównego: WTOP

TRAVEL