Wrocław na liście 10 miast roztaczających magiczny klimat świąt według „The Guardian”

Wrocław znalazł się w towarzystwie tak pięknych miejsc jak pocztówkowy Colmar we Francji, migoczący Turyn czy Malaga z palmami owiniętymi lampkami choinkowymi.
.get_the_title().

Brytyjski dziennik stworzył listę najlepszych miejsc w Europie na krótką wycieczkę przedświąteczną. Stolica Dolnego Ślaska jest jedynym polskim miastem, które znalazło się w tym rankingu.

„The Guardian” docenił Wrocław za niezwykle pięknie przystrojoną starówkę, która rozświetla mroźne, zimowe wieczory niezliczoną ilością światełek.

W centrum Jarmarku Bożonarodzeniowego stoi ogromna choinka oblepiona ozdobami, co dopełniają iluminacje świetlne rozwieszone wokół fontann i na budynkach. Zmarznięci spacerowicze i poszukiwacze prezentów mogą napić się grzanego wina czy udać do stoiska z grillowanymi oscypkami z żurawiną. Każdego roku pełno tu sklepików z wyrobami domowej roboty, lokalnymi przysmakami czy słodyczami z całego świata. Nie brakuje też wydarzeń muzycznych, teatralnych oraz atrakcji dla najmłodszych. Świąteczny klimat tego miejsca dopełniłby chyba tylko prószący z nieba śnieg.