Wyślij seniora na wczasy!

Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich chce wysłać na wakacje samotnych seniorów. Możecie im w tym pomóc.
.get_the_title().

Utrzymujące się wysokie temperatury zachęcają do dalszego planowania urlopów i wakacyjnych wyjazdów. Jednak nie dla wszystkich wakacje to tak wesoły czas. Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich zajmuje się jedną z marginalizowanych grup społecznych – seniorami.

Starsi ludzie często skazani są na samotność i choćby chcieli gdzieś wyjechać, to nie mają z kim i brak im środków na podróże.

Dlatego stowarzyszenie po raz kolejny organizuje wczasy dla seniorów.

Mali Bracia Ubogich mają pod opieką 320 starszych osób. Część z nich chcą wysłać na wakacje do Święcic, Nałęczowa i Bojanowego Gniazda. „Dla wielu z nich to mogą być pierwsze wakacje od wielu lat! Wyjazd na tak długo to ogromne wyzwanie. Osoby, które są gotowe na taką wakacyjną przygodę, przeżyją z nami radosny czas. Każdy dzień będzie pełen wrażeń. Planujemy spacery, gry planszowe, konkursy, wspólne ognisko. Nikt nie będzie miał szans siedzieć sam i się nudzić!” – zapewnia stowarzyszenie. To, ilu seniorów uda się wysłać na wczasy, zależy także od was.

Dzięki zbiórce funduszy stworzonej przez Małych Braci Ubogich (link tutaj), wy także możecie dołożyć się do tego, aby starsze, samotne osoby przeżyły tego lata coś wyjątkowego.

Jeden dzień wczasów seniora to koszt w wysokości 45 złotych, ale jak zapewnia stowarzyszenie, każda wpłata się liczy. To co, pomożecie?

Zdjęcie główne: stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich