Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Wyszukiwarka lotów Lite.Flight wskaże ci najmniej szkodliwe dla środowiska połączenia lotnicze

Lot samolotem nie zawsze da się łatwo zamienić na podróż innym środkiem transportu. Jednak dzięki wyszukiwarce Lite.Flight będziemy mogli wybrać najmniej szkodliwe dla środowiska połączenie.
.get_the_title().

Dla każdego, kto chce lub musi udać się w daleką podróż, latanie często jest wciąż najlepszym, a nawet jedynym rozwiązaniem. Warto jednak pamiętać, że nawet jeśli zdecydujemy się na lot samolotem, zawsze istnieje możliwość wybrania takiego połączenia, które jest możliwie jak najmniej obciążające dla naszej planety. Z pomocą przychodzi tu nowa wyszukiwarka lotów Lite.Flights.

Wyszukiwarka wskazuje najmniej szkodliwe pod względem emisji dwutlenku węgla loty pomiędzy setką najczęściej uczęszczanych lotnisk na świecie.

Oprócz wyszukiwania według kraju, miast i lotniska, Lite.Flight bierze też pod uwagę linie lotnicze i model samolotu. Dla przykładu, na trasie z londyńskiego Heathrow do Seulu najmniej obciążający dla środowiska jest lot liniami Asiana Airlines na pokładzie Airbusa A350-900, emitującego 1946 kg CO2 na pasażera w jedną stronę. W wynikach wyszukiwania pokazywane są tylko loty o najniższej emisji dwutlenku węgla, inne są pomijane.

Zdjęcie: Margo Brodowicz / Unsplash

Wyszukiwarka została stworzona przez Good Caesar, czyli studio projektowe i technologiczne znane z zamiłowania do map i lotnictwa. Lite.Flights wykorzystuje dane ze stale aktualizowanych wyników wyszukiwania i zapowiada w przyszłości rozbudowę opcji wyszukiwania, poszerzając bazę o dodatkową liczbę lokalizacji. Na chwilę obecną strona nie jest połączona z żadnym systemem rezerwacji.

Zdjęcie główne: Philip Myrtorp / Unsplash
Tekst: AD

TRAVEL