Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Życie w przerobionym autobusie nowym trendem mieszkaniowym wśród millenialsów

#buslife to nowe #vanlife.
.get_the_title().

Jeżeli zawsze marzyliście o tym, aby kupić stare dostawcze auto i przerobić je w środku na funkcjonalne mieszkanie, spóźniliście się.

#vanlife powoli odchodzi do lamusa, a zastąpi go #buslife – życie w przystosowanym do tego autobusie.

Czy to w ramach zwalczania konwenansów, w imię sprzeciwu wobec rosnących kosztów kupna lub wynajmu nieruchomości w miastach, w odpowiedzi na zew przygody, czy też potrzebę życia w zgodzie z zasadami minimalizmu – ludzie coraz częściej decydują się na mieszkanie w domach na kółkach.

Do niedawna tworzono je zazwyczaj w przerobionych autach dostawczych lub w przygotowanych do tego już przez producenta camperach.

Choć w przypływie impulsu wielu wydawać się może, że do życia wcale nie potrzebują dużo miejsca, po krótkim czasie wygoda wygrywa z romantycznym porywem serca. Ci, którzy nie chcieli rezygnować z niezależności i oryginalności mieszkania w vanie, zwrócili więc swą uwagę na większe pojazdy. Wśród tych największą popularność zdobyły właśnie autobusy.

Źródło: Vogue

Ruch #buslife działa szczególnie prężnie w Stanach Zjednoczonych, na przytulne i funkcjonalne mieszkania przerabia się porzucone na pastwę losu szkolne autobusy. Z zewnątrz wyglądają one niezwykle charakterystycznie, a w środku, po usunięciu wszystkich siedzisk, oferują zaskakująco dużo przestrzeni.

Historii przemian autobusu w mieszkanie, które zakończyły się sukcesem, jest wiele. Kern, który z tego typu pojazdami pracował przez ponad 10 lat i wiedział na ich temat wszystko, wydał nieco ponad 100 tys. złotych na pełnowymiarową transformację autobusu w swój nowy dom. Znajduje się w nim kuchnia, łazienka, salon oraz sypialnia. Kern ma dostęp do wody, gazu i prądu, a mieszkać może niemal wszędzie – zależy, gdzie uda mu się zaparkować.

Źródło: Wild Ride

O mieszkaniu w autobusie, o procesie przerabiania pojazdu na praktyczny dom, jak i o całym ruchu #buslife traktuje książka autorstwa Kimberley Mok “The Modern House Bus: Mobile Tiny House Inspirations”. Znaleźć w niej można profesjonalne, niezwykle zachęcające fotografie autobusu-mieszkania, w którym radośnie (i niezwykle stylowo) żyje 4-osobowa rodzina Mok.

A post shared by Kyle Volkman (@kylevolkman) on

Źródło: Vogue
Źródło: Vogue

Patrząc na jej zdjęcia oraz setki tysięcy innych fotografii opatrzonych hasztagiem #buslife na Instagramie, ma się ochotę rzucić wszystko i przeprowadzić się do busa.

Źródło: Vogue, Wild Ride, wcax.com

TRAVEL