Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

10 powodów, dla których powinieneś mieć oczyszczacz powietrza

Okazuje się, że powietrze w domu, który traktujemy jak prywatny azyl, może być dużo bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz.
.get_the_title().

Większość czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach. Okazuje się, że powietrze w domu, który traktujemy jak prywatny azyl, może być dużo bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz. Bez względu na porę roku, w powietrzu unoszą się szkodliwe dla naszego zdrowia zanieczyszczenia. Na szczęście jakość powietrza może poprawić oczyszczacz, który wyeliminuje aż do 99,97 proc. szkodliwych zanieczyszczeń. To najskuteczniejszy sposób na walkę z kurzem, roztoczami, smogiem, alergenami, bakteriami, pleśnią, nieprzyjemnymi zapachami i dymem papierosowym.

Oto dziesięć powodów, dla których warto zainwestować w oczyszczacz powietrza i korzystać z niego przez cały rok.

Oczyszczacze powietrza zaprezentowane na IFA Berlin 2019 przez Samsung wyglądają jak głośniki. Premiera na polskim rynku w listopadzie 2019.

1. Na zdrowie!

Czyste powietrze jest ważne dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Dzięki niemu łatwiej jest nam się skoncentrować, nasze ciało pracuje wydajniej, a my rzadziej chorujemy. Alerty smogowe w okresie jesienno-zimowym są nieodłącznym elementem każdego wydania prognozy pogody. Maseczki antysmogowe pomagają nam chronić się przed smogiem i zanieczyszczeniami, kiedy spacerujemy lub biegamy.

Zapominamy, że niewidoczne dla oka zanieczyszczenia przenikają do naszego domu, który jest również siedliskiem bakterii, roztoczy i kurzu.

W domu rolę maseczki antysmogowej pełni oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacze powietrza zaprezentowane na IFA Berlin 2019 przez Samsung wyglądają jak głośniki. Premiera na polskim rynku w listopadzie 2019.

2. Precz z alergią

Oczyszczacz powietrza to świetna pomoc w zwalczaniu dokuczliwych objawów alergii. Czyste powietrze ma szczególne znaczenie dla alergików i astmatyków, bo im mniej zanieczyszczeń unosi się w powietrzu, tym łagodniejsze są ich dolegliwości, a co za tym idzie – lepsze samopoczucie. Cierpiącym na alergię ulgę zapewni filtr HEPA 13, znajdujący się we wszystkich modelach oczyszczaczy firmy Samsung – wyłapuje i usuwa cząsteczki alergenów, które mogą powodować katar sienny, kaszel i duszności.

Urządzenia marki Samsung eliminują aż do 99,97% zanieczyszczeń, dzięki skuteczności 3 filtrów – wstępnego, węglowego i HEPA 13.

3. Zapach w domu

Gotowanie, silne detergenty, dym tytoniowy czy biegające po domu zwierzęta to tylko niektóre czynników wpływających na zapach w naszych domach.

Często włączenie okapu lub otwarcie okna nie wystarcza, aby całkowicie poradzić sobie z niechcianymi zapachami.

W takich sytuacjach z pomocą przyjdzie oczyszczacz powietrza z filtrem węglowym, który usuwa nieprzyjemne zapachy. Cząsteczki są “rozkładane”, a w efekcie niwelowane dzięki odpowiedniej granulacji węgla w filtrze.

4. Dla dobra dzieci

Bardzo ważne jest zadbanie o dobrą jakość powietrza w pomieszczeniach, w których najmłodsi bawią się i śpią. Zdrowy sen to podstawa w rozwoju dzieci. Czyste powietrze oznacza brak szkodliwych cząsteczek w powietrzu, a tym samym mniejsze ryzyko nieprzespanej nocy i łatwiejsze oddychanie. Oczyszczacze powietrza Samsung nie obudzą śpiącego dziecka, bo pracują niezwykle cicho (tylko 21dB). Dodatkowo w trybie nocnym wyświetlacz urządzenia jest wyłączony. Wybierając oczyszczacz powietrza z myślą o pokoju dziecka, warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, które ułatwią życie rodzicom. Zastosowana w oczyszczaczach powietrza Samsung funkcja blokady rodzicielskiej uniemożliwi zmianę ustawień.

5. Zwierzęta i ich sierść

Nawet najdokładniejsze dbanie o czystość i regularne odkurzanie mebli, podłóg i dywanów z sierści i kurzu może nie być wystarczające, jeśli pod naszym dachem mieszka futrzasty pupil.

Zwierzęta stale gubią sierść, co powoduje większą ilość kurzu i roztoczy w domu.

Oczyszczacz firmy Samsung powietrza poradzi sobie z unoszącymi się w powietrzu cząsteczkami pochodzącymi z sierści psa lub kota, a dodatkowo zneutralizuje specyficzne zapachy.

6. Test białej rękawiczki

Bywa, że nawet codzienne porządki nie wystarczają, aby utrzymać czystość w domu. Kurz gromadzi się dużo szybciej, jeśli w naszym mieszkaniu jest dużo przedmiotów, na których się osadza, takich jak tkaniny, poduszki czy tapicerowane meble. Oczyszczacz powietrza przyda się w walce z uporczywym kurzem, ponieważ potrafi wyłapać jego cząsteczki z powietrza zanim zdążą osiąść na meblach. Dzięki temu domownicy zyskują więcej czasu na odpoczynek.

7. Stop infekcjom

Oczyszczacz powietrza wyłapuje nie tylko kurz i zanieczyszczenia, ale też cząsteczki pleśni, grzybów i bakterii, które sprzyjają rozwojowi infekcji. Czyste powietrze to większy komfort oddychania w ciągu dnia i lepszy sen w nocy.

8. Dym papierosowy

To, że palenie papierosów szkodzi zdrowiu, wiemy wszyscy. Niestety nawet osoby niepalące przebywając w pomieszczeniu wypełnionym dymem papierosowym, są narażone na jego negatywne działanie.

Oczyszczacz powietrza dobrze radzi sobie z dymem przenikającym do powietrza podczas palenia papierosów oraz neutralizuje charakterystyczny, nieprzyjemny zapach.

9. Brak możliwości otworzenia okna

Gdy zaczyna się sezon grzewczy, jakość powietrza za oknem spada diametralnie wraz z temperaturą. Smog, którego cząsteczki unoszą się w powietrzu, może powodować problemy z oddychaniem, złe samopoczucie i migreny. Niebezpieczne dla zdrowia cząsteczki smogu mogą jednak być wyeliminowane przez oczyszczacz powietrza. Aby mieć pewność, że urządzenie poradzi sobie z usunięciem szkodliwych cząsteczek, najlepiej wybrać oczyszczacz marki Samsung z 3 filtrami w tym z filtrem HEPA, który wyłapuje 99,97 proc. nawet najmniejszych cząsteczek, takich jak PM 1,0; PM 2,5 oraz PM 10.

10. Eco-friendly

Oczyszczacze powietrza marki Samsung mają wymienne filtry, które są łatwe w utylizacji. Są też w stanie zapewnić wysoką skuteczność przy zużyciu niewielkiej ilości energii, a co za tym idzie, nie generując dużych wydatków. Dbasz nie tylko o dobro swojej rodziny, ale także o dobro całej planety.

Informacje prasowe: Samsung

TU I TERAZ