Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

30. rocznica „Miasteczka Twin Peaks”. Z tej okazji Kyle MacLachlan chce obejrzeć z fanami odcinek serialu

Pierwszy odcinek kultowego „Miasteczko Twin Peaks” został wyemitowany 8 kwietnia 1990 roku.
.get_the_title().

Diane, 24 lutego, godzina 7:30. Wjeżdżam do Twin Peaks. 8 km na południe od granicy kanadyjskiej, 19 na zachód od granicy stanu – te słowa znają wypowiadane przez agenta specjalnego Dale’a Coopera, granego przez Kyle’a MacLachlana, znają wszyscy fani „Miasteczka Twin Peks”. Amerykańscy widzowie po raz pierwszy usłyszeli je 8 kwietnia 1990 roku, kiedy to został wyemitowany pierwszy odcinek serialu.

„Miasteczko Twin Peaks” Davida Lyncha niewątpliwie znajduje się w czołówce najbardziej kultowych seriali lat 90.

Produkcja, która zaczęła się tak jak sto innych – od agenta FBI badającego sprawę tajemniczego morderstwa w małym miasteczku – szybko zaczęła zmierzać w niespodziewanym kierunku. Nic dziwnego, w końcu za serial odpowiada Lynch, o którym można powiedzieć wiele, ale na pewno nie to, że jego dzieła są konwencjonalne. W 2017 roku wyemitowano 3. sezon, o którym sam twórca powiedział, że jest to nie tyle serial, co 18-godzinny film. Powrót „Miasteczka Twin Peaks” tak bardzo przypadł do gustu krytykom, że redakcja prestiżowego magazynu „Cahiers du Cinéma” uznała produkcję za najlepszy film dekady.

W środę kultowy serial obchodzi okrągłe, 30. urodziny. Z tej okazji odtwórca głównej roli Kyle MacLachlan postanowił przygotować prezent dla fanów. Obejrzy wraz z nimi jeden odcinek produkcji – a konkretnie 1 odcinek 1 sezonu – oczywiście przez internet.

Jak wziąć udział w projekcji? Seans rozpocznie się o 11:30 czasu pacyficznego, czyli w Polsce o godzinie 20:30.

Odcinek każdy musi sobie włączyć sam, a wspólna część będzie się toczyć na Twitterze, gdzie aktor na bieżąco będzie komentować seans – oczywiście można się do tego dołączyć. Potem, o 22:20 (czasu polskiego) zabawa przeniesie się na Instagrama. Kyle MacLachlan spotka się tam z tajemniczą gościnią. – Jest oczkiem w głowie Gordona Cole’a – podpowiedział aktor, nawiązując do postaci agenta granej w serialu przez samego Lyncha. Wygląda więc na to, że może chodzić o Mädchen Amick, która w „Miasteczku Twin Peaks” wciela się w rolę Shelly Johnson. Dołączycie do wspólnego seansu? Jeśli tak, to może przygotujecie sobie z tej okazji piekielnie dobry placek z wiśniami?

Tekst: NS

TU I TERAZ