Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

5 kultowych postaci współtwórcy Spider-Mana

Znacie ich wszystkich?
.get_the_title().

Steve Ditko, autor komiksów, rysownik i współtwórca postaci Spider-Mana, zmarł w wieku 90 lat w swoim nowojorskim mieszkaniu. Choć śmierć miała miejsce 29 czerwca, informacja podana została do wiadomości publicznej dopiero w ostatni piątek.

Ditko był prawdziwą legendą komiksu i współtwórcą najsłynniejszych bohaterów Marvela. W późniejszych latach współpracował także z DC Comics.

Jego wpływ na współczesną kulturę komisową jest nie do przecenienia.
Przypominamy 5 kultowych postaci, które stworzył Steve Ditko.

1. Spider-Man

Nie mogło go zabraknąć w tym zestawieniu. Człowiek-pająk, stworzony wspólnie przez Ditko i Stana Lee, po raz pierwszy pojawił się na okładce magazynu „Amazing Fantasy” w 1962 roku.

2. Doktor Strange

Bohater stworzony przez Ditko i Lee w 1963 roku. Neurochirurg, który stał się walczącym ze złem czarnoksiężnikiem. Członek panteonu Marvela. W 2016 roku zagrał go Benedict Cumberbatch.

3. Mr. A

Po raz pierwszy pojawił się w magazynie „witzend” w 1967 roku. Podobnie jak sam Ditko, walczący z kryminalistami Mr. A kierował się w życiu filozofią obiektywistyczną stworzoną przez Ayn Rand.

4. Question

Kolejny wyznawca Ayn Rand, znany też także jako Vic Sage. Stworzony w 1967 roku, a w latach 80. zakupiony przez DC Comics. Był inspiracją dla Alana Moora przy tworzeniu postaci Rorschacha ze „Strażników”.

5. Squirrel Girl

Dziewczyna-wiewiórka po raz pierwszy pojawiła się w zeszycie „Marvel Super-Heroes” w 1991 roku, gdzie pomagała Iron Manowi wygrać z Doctorem Strange. Ditko stworzył ją z autorem Willem Murray’em jako odtrutkę na superpoważne opowieści o superbohaterach.

TU I TERAZ