Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

5 najciekawszych muzycznych wydarzeń lata w Warszawie

Od muzyki poważnej, przez polską alternatywę, po prog rock i mainstreamowy pop.
.get_the_title().

Kontynuujemy nasz przewodnik po wartych uwagi muzycznych wydarzeniach lata w największych polskich miastach. Po Wrocławiu przyszedł czas na Warszawę. W bogatej ofercie eventów odbywających się w stolicy łatwo się pogubić, ale poniższe imprezy z pewnością należą do ścisłego topu tych, które zasługują na odwiedzenie. Po koncertach Beyonce z Jayem-Z, Stonesów czy Orange Warsaw Festival świat się przecież nie skończył!

1. Rock in Summer, 15 sierpnia

Zacznijmy niechronologicznie, bo jedna z najbardziej klimatycznych tegorocznych imprez w stolicy z pewnością na to zasługuje. Trzecia edycja Rock in Summer będzie okazją do podziwiania w pięknych okolicznościach Parku Sowińskiego występów rozczulającego i robiącego furorę na całym globie Cigarettes After Sex czy energicznego Nothing But Thieves z Wielkiej Brytanii. Uzupełnieniem line-upu są zaś Borns, Welshly Arms i Sonbird. Warto wysupłać więc nieco grosza i z nutką melancholii pożegnać wakacje.

2. Cydr Lubelski Spragnieni Lata, 21 lipca

Jeśli nie chcemy jednak zbyt głęboko sięgać do portfela – nic straconego! Na mapie Warszawy znajdziemy bowiem imponujące pod względem line-upu plenerowe eventy z całkowicie darmowym wstępem. Taki ukłon oferuje chociażby Cydr Lubelski Spragnieni Lata, cykl, który obok Wrocławia, Gdańska, Poznania i Lublina odwiedzi także stolicę. Z najciekawszymi polskimi wykonawcami będzie można obcować już 21 lipca od godziny 18:00 w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego.

Na scenie wystąpią Smolik // Kev Fox, Kasia Lins oraz, wybaczcie tę odruchowo nasuwającą się rymowankę, Marcelina i Bitamina.

Tak eklektyczny zestaw artystów w równej mierze powinien zadowolić sympatyków tańca, wzruszeń oraz audialnych eksperymentów. Fala muzycznego orzeźwienia, jak zapowiadają koncerty organizatorzy, to znakomity plan na spędzenie sobotniego wieczoru. Oczywiście, bujając się w rytm kolejnych piosenek z pysznym cydrem w dłoni.

3. Festiwal Ogrody Muzyczne, 22 lipca oraz weekend 29-30 lipca

Idealny pomysł na dopełnienie przeżyć ze Spragnionych Lata. Dzień później, 22 lipca, swoją europejską trasę koncertową w ramach trwającego od końca czerwca Festiwalu Strefa Ciszy zainauguruje bowiem wyjątkowy kolektyw I, CULTURE Orchestra. Dyrygentem jest tu ceniony Kirill Karabits, zaś dodatkowo jako gość i solista z międzynarodową orkiestrą wystąpi wirtuoz skrzypiec Nemanja Radulović. Na Zamku Królewskim za skromne 20 złotych możemy spodziewać się poważnego i intrygującego repertuaru z kompozycjami Strawińskiego, Pendereckiego czy Czajkowskiego. W ramach festiwalu podobne stylistycznie wydarzenia będą odbywać się do końca miesiąca, a pełen rozkład jazdy znajdziecie tutaj.

4. Ed Sheeran, 11 sierpnia

Wielu z was będzie pewnie kręcić nosem, ale wielu się też uśmiechnie.

Odbiór wyglądającego dziś do nas z lodówek rudzielca jest wśród polskiej publiczności bardzo różny, jednak jego koncert na Stadionie Narodowym niewątpliwie stanowi wydarzenie.

Co tu dużo gadać – warto przekonać się na żywo, czy znane zwłaszcza osobom, których wiek cechuje końcówka „naście” popularne kompozycje Brytyjczyka są po prostu kiepskie, czy też w wersji live nabierają nowego, zaskakującego życia.

5. Prog in Park 2, 18 sierpnia

Prawdziwe święto dla fanów progresywnego rocka i metalu oraz stylistycznych okolic. W Parku Sowińskiego (ależ ta miejscówka sobie punktuje), pod gołym niebem, zameldują się gwiazdy takiego grania, w tym między innymi Anathema oraz Sons of Apollo. Nie zabraknie więc rozciągniętych w czasie kompozycji, solówek, szczypty melancholii, ale i okazji do poskakania. A wszystko to przy powiewach smagającego delikatnie policzki wiatru. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Tekst: WM

TU I TERAZ