5 najlepszych muzycznych wydarzeń lata we Wrocławiu

Wybieracie się do stolicy Dolnego Śląska? Tych wakacyjnych imprez nie możecie przegapić!
.get_the_title().

Nim zdążyliśmy się obejrzeć, kalendarze zaczęły wskazywać lipiec, więc wakacje są już w pełni. A skoro tak, to najlepszy czas, by nacieszyć się muzyką w plenerze. W największych polskich miastach oferta eventów, na których będziemy mogli wychillować i przy – miejmy nadzieję – sprzyjającej aurze odpocząć od codziennego pośpiechu jest bardzo bogata. W ramach serii tekstów postanowiliśmy przybliżać wam najciekawsze wydarzenia i koncerty, których nie możecie przegapić w konkretnych regionach. Na pierwszy ogień idzie Wrocław!

1. Cydr Lubelski Spragnieni Lata, 14 lipca

Darmowe koncerty, strefy tematyczne (m.in. dla fanów fotografii) i wiele innych atrakcji.

Już 14 lipca od godz. 18:00 na placu Nowy Targ we Wrocławiu zagrają tacy artyści jak Smolik // Kev Fox, Marcelina, Kasia Lins, a także gość specjalny: Xxanaxx.

Coś dla siebie znajdą więc zarówno sympatycy kojących, melancholijnych, chwytających za serce melodii i rozczulających wokali, jak i tanecznego popu z elektronicznymi ornamentami. To już 7. edycja festiwalu, co daje pewność, że nabyte przez organizatorów wieloletnie doświadczenie zaowocuje kolejną świetną imprezą. Imprezą, którą ze sceny poprowadzi dobrze znana fanom polskiego electropopu Novika – wstęp wolny dla każdego!

Jak mówi współtwórca trasy Robert Walewski:

Wciąż odkrywamy nowe smaki, także w sferze muzycznej. Stawiamy na autentyczność i bezkompromisowość. Co roku na nasze koncerty przychodzą tłumy. Wiele osób podróżuje razem z artystami, wiedząc że każdy koncert ma swoją unikalną atmosferę. W ciągu 4 lat ekipa Cydru Lubelskiego zagrała 40 koncertów dla ponad 100-tysięcznej publiczności w 23 polskich miastach. W tym roku mamy apetyt na bicie rekordów.

2. Vertigo Summer Jazz Festival, 1-31 lipca

Festiwal trwający… cały miesiąc? Z Vertigo Summer Jazz Festivalem to możliwe! Każdego dnia ta niezwykła impreza będzie odbywać się w innej pod względem charakteru miejscówce (plaże, dachy, parki miejskie, Wyspa Daliowa), oferując spotkania z jazzem, których z pewnością nie zapomnicie. Tomasz Wendt Trio, Opa Brothers czy świetna grupa EABS to tylko niektóre z najciekawszych punktów programu. Z pełnym rozkładem jazdy i rozłożeniem lokacji możecie zapoznać się tutaj. Wszystko to albo za darmo, albo za symboliczną opłatą. Trzymamy kciuki, by pogoda dopisała!

3. Music Power Explosion, 13 lipca

Wiele dobrego czeka też na fanów bardziej mainstreamowej elektroniki. Jeśli lubicie repetycje, uplifty i monumentalne wizualizacje, musicie wybrać się na Music Power Explosion – event wprost określany mianem największej eksplozji muzyki elektronicznej tego lata w Polsce.

Na stadionie we Wrocławiu zamelduje się 7 artystów, a wśród nich takie ikony jak Tiesto, Steve Aoki czy Zedd.

Jeśli chcecie doświadczyć polskiego Tomorrowlandu – trzeba tu być!

4. Forum Musicum, 17-25 sierpnia

Pasjonujecie się muzyką z minionych epok? 15. edycja festiwalu Forum Musicum za motyw przewodni obierze dawną muzykę polską. Możemy spodziewać się perfekcyjnego wykonawstwa utworów komponowanych choćby przez tak wybitne postaci jak Mikołaj z Radomia (na myśl o którym uśmiechną się pewnie wszyscy absolwenci muzykologii czy historii sztuki). Organizatorzy obiecują też ujęcie dawnych polskich utworów w dwóch wymiarach: religijnym i polityczno-ideowym.

5. Omega i Creedence Clearwater Revived, 28 sierpnia

Na nie lada gratkę mogą też liczyć sympatycy klasycznego rocka. Kultowa węgierska formacja Omega, która odpowiada za ogrom hitów, w tym słynną „Dziewczynę o perłowych włosach”, swoją muzyką bawi nas już od lat… sześćdziesiątych. Wspólna trasa z wyjątkowym tribute bandem innej kapeli znanej z lat 60., czyli Creedence Clearwater Revival, z pewnością u wielu zwłaszcza nieco starszych słuchaczy wzbudzi melancholijną łezkę i odnowi wspomnienia. Ale i młodsi melomani mają wyjątkową okazję zetknąć się na żywo z dorobkiem dwóch legendarnych zespołów. Warto!

Tekst: WM

TU I TERAZ