Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

5 nowych polskich seriali na jesień

Tej jesieni pojawi się kilka nowych serialowych tytułów – część z nich jest już mocno wypromowana, inne wyskakują niczym królik z kapelusza i kompletnie zaskakują. Widać, że szczególnie lubimy kryminały, bo co roku powstaje ich najwięcej, a takie nazwiska jak Agata Kulesza i Joanna Kulig na czele to rekomendacja trudna do zignorowania. Podobnie jak reżyseria Borysa Lankosza i Łukasza Palkowskiego.
.get_the_title().

Poniżej prezentujemy pięć jesiennych nowości, które mogą was zainteresować:

1. „Znaki” – serial AXN – premiera 10 października

„Znaki” to serial kryminalny, którego akcja rozgrywa się w malowniczych plenerach Gór Sowich. W miasteczku Sowie Doły ginie studentka. Tajemniczą i okrutną egzekucją żyją media w całej Polsce. Śledztwo podąża w wielu kierunkach, jednak sprawa nie zostaje rozwiązana. Po latach w tej samej miejscowości dochodzi do kolejnej zbrodni. Śledztwo prowadzi komisarz Trela (Andrzej Konopka), który musi przełamać zmowę milczenia panującą w miasteczku, by dotrzeć do prawdy.

Serial to połączenie gatunków – kryminału z elementami mystery i thrillera obyczajowego.

„Znaki” wyreżyserowali Jakub Miszczak („Sprawiedliwi – Wydział kryminalny”, „Licencja na wychowanie”) i Marcin Ziębiński („Kiedy rozum śpi”, „Dublerzy”). Za scenariusz odpowiadają Błażej Przygodzki („Sprawiedliwi – Wydział kryminalny”, „Policjantki i Policjanci”, „Licencja na wychowanie”), Paulina Murawska („Ultraviolet”, „Komisarz Alex”, „Być jak Kazimierz Deyna”), Wojciech Miłoszewski („Wataha”, „Prokurator”). Za realizację odpowiada ATM Grupa.

2. „Nielegalni” – CANAL+ – jesień 2018

„Nielegalni” to serial szpiegowski na podstawie misternie skonstruowanych powieści Vincenta V. Severskiego. Fabuła została osadzona we współczesnych realiach polskich służb specjalnych. Spektakularne misje polskich oficerów wywiadu – akcja toczy się w Warszawie, Sztokholmie, Stambule i Mińsku – splatają się z politycznymi ambicjami i osobistymi porachunkami w pełen napięcia i zwrotów akcji serial.

W rolę głównego bohatera „Nielegalnych”, Konrada Wolskiego, wcieli się Grzegorz Damięcki. W pozostałych rolach zobaczymy m.in. Sylwię Juszczak, Filipa Pawiaka, Agnieszkę Grochowską i Adama Woronowicza.

3. „Ślepnąc od świateł” – HBO Europe – jesień 2018

„Ślepnąc od świateł” w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego to serial nakręcony na podstawie bestsellerowej powieści Jakuba Żulczyka o tym samym tytule. To ośmioodcinkowa opowieść o siedmiu dniach z życia kokainowego dilera, którego perfekcyjnie poukładane życie zaczyna zmieniać się w chaos, a on sam staje w obliczu konieczności dokonania najważniejszych życiowych wyborów i zderzenia się z prawdą o sobie. Premiera serialu w HBO oraz HBO GO odbędzie się jesienią.

Zapowiada się potencjalny hit.

4. „Pułapka” – TVN – premiera 9 września

W rolę głównej bohaterki – Olgi Sawickiej – wciela się Agata Kulesza. Sawicka, autorka popularnych powieści kryminalnych, zmaga się z demonami przeszłości – traumatycznymi przeżyciami, które nie pozwalają jej zaznać spokoju po śmierci męża i przystąpić do pracy nad kolejną powieścią. Szukając inspiracji, trafia na reportaż telewizyjny: zaginęła Zuza, jedna z podopiecznych domu dziecka. Zaintrygowana tematem pisarka postanawia odwiedzić placówkę pod pretekstem spotkania autorskiego. Jej uwagę zwraca Ewa (Marianna Kowalewska) – wrażliwa, prześladowana przez rówieśniczki dziewczyna, która nie wie nic o własnej przeszłości. By dowiedzieć się czegoś więcej o intrygującej nastolatce, Olga prosi o pomoc zaprzyjaźnioną policjantkę Justynę (Joanna Kulig). Ta decyzja uruchamia prawdziwą lawinę wypadków. Sawicka trafia w sam środek zagadki kryminalnej, która okazuje się równie skomplikowana jak te, które opisywała w swych książkach. Wkrótce pisarka przekona się, że dom dziecka skrywa wiele mrocznych tajemnic, a podopieczni i wychowawcy niechętnie ujawniają to, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami placówki.

W serialu zagrali również: Leszek Lichota (komisarz Czarny), Mateusz Więcławek (Kamil), Kinga Preis (prokurator Natalia Różańska), Krzysztof Pieczyński (Koman), Maria Maj (dyrektorka domu dziecka), Jacek Lenartowicz (major), Piotr Trojan (woźny), Marcin Czarnik (Adam).

„Pułapkę” wyreżyserował Łukasz Palkowski.

5. „Pod powierzchnią” – TVN – premiera 21 października

„Pod powierzchnią” to serial obyczajowy, który wciągnie widzów pod powierzchnię zagadkowych relacji pomiędzy czwórką głównych bohaterów. Pozornie kochające się małżeństwo skrywa przed światem swoją tajemnicę. Ojciec i zbuntowana nastolatka próbują na nowo stworzyć rodzinę. Pewnego dnia, pod koniec wakacji, ścieżki tych bohaterów skrzyżują się, plącząc ich losy już na zawsze. To nieuchronne spotkanie da początek burzliwym wydarzeniom pełnym namiętności. Ale im silniej będą się starali budować szczęśliwe życie, tym bardziej będą tonąć w rzece własnych słabości. A wszystko to doprowadzi do zbrodni… Czy można było jej zapobiec?

Główne role zagrali Magdalena Boczarska, Bartłomiej Topa, Łukasz Simlat oraz debiutująca Maria Kowalska.
Całość wyreżyserował Borys Lankosz.

Planujecie oglądać polskie nowości telewizyjne?

Źródło: informacje prasowe stacji telewizyjnych

TU I TERAZ