Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

5 planszówek, które pomogą przetrwać kwarantannę, gdy utknęliście w domu we dwójkę 

Jeśli przebywacie w kwarantannie we dwójkę i myślicie, że gry planszowe mają sens tylko w większej grupie, to podpowiadamy, że w parze też dacie radę. Sprawdźcie, jakie planszówki macie do wyboru.
.get_the_title().

1. Bananagrams 


Jeśli lubicie gry słowne, ale nie zawsze macie ochotę Scrabble, z którym wiąże się skrupulatne zliczanie punktów i wolne tempo gry, Bananagrams będzie dla was idealne. To najszybsza gra słowna. Na początek każdy z graczy dostaje tyle samo liter i próbuje ułożyć z nich własną krzyżówkę. Gdy zaczyna brakować liter, wystarczy krzyknąć „dobieramy” i każdy jest zmuszony dobrać płytkę z literą. Gra kończy się, gdy jeden z graczy wykorzysta wszystkie swoje litery i gdy nie ma już wystarczającej liczby płytek na kolejne „dobieranie”.

Ta gra sprawia, że ​​mózg pracuje na wysokich obrotach. Ilość rozegranych rund zależy tylko od was.

2. AZUL

Gra logiczna dla prawdziwych estetów i fanów portugalskiej kultury.

W grze Azul wcielicie się w artystów układających przepiękne mozaiki z popularnych w Portugalii barwnych płytek azulejos.

Piękne wzory układa się na planszy przypominającej ściany Pałacu Królewskiego w Évorze. Gra dostała wiele nagród i wyróżnień, a my doceniamy ją również za piękne wykonanie.

3. Tajniacy: Duet

Gra słowna, w której oboje musicie pracować na zwycięstwo. Każdy z was ma przed sobą 9 pól oznaczających słowa, które ma odgadnąć dzięki precyzyjnym wskazówkom partnera. Jeśli uda się wam odgadnąć każdy z wyrazów zanim wykorzystacie wszystkie swoje tury, to wygrywacie.

Hasła są wieloznaczne, skojarzenia także, a więc rozgrywka pełna jest śmiechu i emocji.

4. Czarne historie

Jeśli wieczorów z horrorami było już za wiele, to możecie zamienić film na karciane Czarne historie. Na każdej z 50 kart znajduje się jeden przerażający wypadek, który zdarzył się naprawdę i o którym opowiada wam wasz partner. Jakie jest zadanie? Odgadnąć, co tak naprawdę się stało.

Gra na pewno spodoba się osobom o dużej wyobraźni.

5. PENTAGO

Na pozór wygląda banalnie, ale gra PENTAGO może wam zająć czas na dłużej. To gra logiczna, w której na specjalnej planszy układa się po jednej kuli w swoim kolorze. Wygrywa ten, kto jako pierwszy ułoży 5 swoich kul w jednym rzędzie. Wydaje się proste? Wcale nie! Po każdym ułożeniu kuli, gracz obraca jedną z czterech części planszy o 90 stopni.

Wszystkie gry są dostępne w sprzedaży on-line w wielu sklepach internetowych, a więc z powodzeniem możecie zamówić prosto do domu.

Tekst: Marta Mankiewicz

TU I TERAZ