5 propozycji na spędzenie reszty wakacji w Trójmieście

Lato w pełni, kolejny wakacyjny miesiąc przed nami, czyli idealna pora na ciekawe kulturalne wydarzenia i imprezy do białego rana. Zapraszamy was do Trójmiasta!
.get_the_title().

1. Koncerty na Ulicy Elektryków

Źródło: facebook/ulicaelektrykow

To miejsce jest chyba znane wszystkim młodym mieszkańcom Trójmiasta. Od początku czerwca Ulica Elektryków ponownie zaczęła tętnić imprezowym życiem, serwując przy tym przepyszne jedzenie w ramach Nocnego Targu i powalające doznania muzyczne w każdy weekend wakacji. W najbliższą sobotę, 11 sierpnia, w tym wystrzałowym miejscu organizuje swoje urodzinny najlepsza burgerownia w Trójmieście, czyli SurfBurger.

Na scenach z tej okazji zagrają m.in. Otsochodzi, Rasmentalism, VNM i Holak.

Jeszcze w tym miesiącu na Elektryków pojawią się także Natalia Przybysz, Pezet, PRO8L3M czy Mall Grab.

2. Solidarity of Arts, 14 i 23–25 sierpnia

Źródło: facebook/SolidarityOfArts

To już dziesiąta, jubileuszowa edycja festiwalu Solidarity of Arts. W tym roku tematem przewodnim będzie suwerenność.

Solidarity of Arts łączy rozmaite gatunki sztuki oraz artystów reprezentujących różne narody.

Krótko ujmując, to święto sztuki, ludzi i idei. Festiwal odbędzie się na terenie Stoczni Gdańskiej, w jej industrialnych przestrzeniach. W programie znajdziemy m.in. spektakl teatralny „Solidarność. Nowy Projekt” (reż. Paweł Wodziński), koncert grupy P.Unity wraz z Michałem Urbaniakiem, warsztaty tańca czy koncert Clarka, jednego z mistrzów współczesnej elektroniki.

3. Literacki Sopot, 16-19 sierpnia

Źródło: facebook/LiterackiSopot

Literacki Sopot to możliwość udziału w warsztatach, projekcjach filmowych, wydarzeniach teatralnych i oczywiście targach książki.

Uczestnicy siódmej edycji festiwalu tym razem będą mogli wybrać się w literacką podróż do Francji.

Będzie również szansa na wypoczynek na festiwalowej plaży z wciągającą książką oraz znajdzie się okazja na spotkanie z niejednym polskim czy też francuskim pisarzem.

4. Veganmania, 19 sierpnia

Źródło: facebook/veganmaniapl

To impreza promująca roślinną dietę. Oprócz pysznego wegańskiego jedzenia na Veganmanii pojawią się ekologiczne kosmetyki i modne ubrania.

Na tegorocznej edycji można się również… wytatuować.

Dochód z tatuaży przeznaczony będzie na walkę z przemysłem futrzarskim w Polsce. Veganmania to także inspirujące wykłady i warsztaty. Z całą pewnością jest to wspaniała okazja do zastanowienia się, jak efektywnie pomagać zwierzętom.

5. Octopus Film Festival, 22-26 sierpnia

fot. Michał Szymończyk

Pod koniec sierpnia w Gdańsku zadebiutuje festiwal kina gatunkowego – Octopus Film Festival. Przez pięć wieczorów miłośnicy kina będą mieli szansę wziąć udział w najdziwniejszych pokazach filmowych.

Octopus zaprezentuje m.in. wymarłe gatunki, takie jak spaghetti western czy kino kanibalistyczne oraz najbardziej postrzelone musicale świata.

Oczywiście nie zabraknie seansów w takich przestrzeniach jak warsztat samochodowy czy zamknięte centrum handlowe w środku nocy. W programie też pokaz specjalny kultowego „The Room” – film na żywo przeczyta niezastąpiona Krystyna Czubówna!

Tekst: Monika Kręgielska
Źródło zdjęcia głównego: facebook Literacki Sopot

TU I TERAZ