Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed premierą nowego sezonu „Narcos: Meksyk”

Czwarty sezon popularnego serialu Netflixa przechodzi swoisty reset, ponieważ akcja z Kolumbii przeniesie się do Meksyku. Nie jest to wielkim zaskoczeniem dla wiernych fanów serialu, którzy pamiętają, że twórcy już po 1. sezonie zapowiadali, żeby nie przywiązywać się do bohaterów, bo interesują ich przede wszystkim kartele i to ich tropem będą podążać, pisząc kolejne sezony "Narcos". Premiera najnowszego sezonu już w najbliższy piątek na platformie Netflix.
.get_the_title().

Przygotowaliśmy dla was zestawienie pięciu najważniejszych informacji na temat najnowszego sezon serialu:

1. Akcja przenosi się do Meksyku

Zostawiamy za sobą Kolumbię, w której „Narcos” spędził trzy sezony. „Narcos: Mexico” pokaże początki współczesnej wojny narkotykowej, powracając do jej meksykańskich korzeni, gdy światek przemytu opierał się na luźnej i niezorganizowanej współpracy poszczególnych plantatorów i handlarzy.

Będziemy świadkami narodzin potęgi kartelu z Guadalajary.

Lata osiemdziesiąte, Félix Gallardo (Diego Luna) obejmuje przywództwo, jednoczy przemytników i buduje imperium. Agent DEA „Kiki” Camarena (Michael Peña) razem z żoną i synem przeprowadza się z Kalifornii do Guadalajary, gdzie szybko przekonuje się, że nowy przydział będzie dużo bardziej wymagający, niż można było przypuszczać. „Kiki” gromadzi informacje o Féliksie, coraz bardziej angażując się w swoją misję, gdy nagły i tragiczny w skutkach rozwój wydarzeń na lata zmienia realia handlu narkotykami i bieg wojny z tym nielegalnym procederem.

2. Nie zobaczymy już agenta Javiera Peñii

W odświeżonej obsadzie serialu zabraknie lubianego Pedro Pascala.

3. Nowymi bohaterami będą agent DEA „Kiki” Camarena i szef kartelu Félix Gallardo

Michael Peña zagra „Kikiego” Camarenę, przykładnego męża i ojca oraz agenta DEA pod przykrywką, który poprzez swoich informatorów dociera do wartościowych informacji na temat Féliksa i nowo powstałego kartelu z Guadalajary. Szybko odkrywa jednak, że nie docenił Gallardo i jego wyrafinowanego systemu.

Diego Luna wcieli się w rolę Miguela Ángela Féliksa Gallardo (“Féliksa”), szefa kartelu z Guadalajary, jednego z największych baronów narkotykowych w historii Meksyku i prekursora handlu narkotykami w tym kraju.

Cichy, ale odważny. Tajemniczy i inteligentny. Na pozór dobroduszny przywódca, lojalny wobec swoich przyjaciół, wspólników i pracowników… ale stawiający swoje ambicje ponad wszystko.

4. Nazwisko showrunnera

„Narcos: Mexico” to produkcja Gaumont Television dla Netflix. Producentem wykonawczym i showrunnerem jest Eric Newman. Funkcję producentów wykonawczych pełnią również José Padilha, Doug Miro i Carlo Bernard.

5. Liczba odcinków

Nowy sezon będzie się składał z dziesięciu odcinków.

Twórcy podkreślają, że nie trzeba znać pierwszych trzech sezonów, żeby obejrzeć najnowszy.

To dobra wiadomość, dla tych, którzy nie zdążyli nadgonić tego serialu i obawiają się, że zaległości wciąż im rosną.

Planujecie oglądać?

TU I TERAZ