5 rzeczy z Comic-Conu w San Diego, które warto wiedzieć

W niedzielę skończył się Comic-Con w San Diego. Z zatrzęsienia wydarzeń wybraliśmy 5 ogłoszeń, które zaciekawiły nas najbardziej.
.get_the_title().

Za nami kolejna edycja Comic-Conu w San Diego, największego na świecie konwentu dla fanów popkultury. Jak co roku, tak i w ten weekend nie brakowało atrakcji – masa ogłoszeń dotyczących nowych filmów, seriali, komiksów czy gier powinna ucieszyć nawet najbardziej wybrednych. Z zatrzęsienia wydarzeń wybraliśmy 5 ogłoszeń, które zaciekawiły nas najbardziej.

1. Reboot „Buffy: Postrachu wampirów”

Pisaliśmy ostatnio o modzie na telewizyjne powroty. Okazuje się, że już niedługo do „Twin Peaks”, „Kochanych kłopotów”, „Z Archiwum X” i wielu innych seriali, które doczekały się kontynuacji po latach, dołączy „Buffy: Postrach wampirów”. 21 lat po premierze pierwszego odcinka (i 26 lat po nieco zapomnianym filmie pod tym samym tytule), powrócimy do Sunnydale.

Tym razem w tytułowej roli, w której oryginalnie występowała jasnowłosa Sarah Michelle Gellar, pojawi się czarnoskóra aktorka.

Producentem wykonawczym serialu będzie Joss Whedon oraz Monica Owusu-Breen znana z „Agentów T.A.R.C.Z.Y.”, która odpowiadać będzie także za scenariusz. Decyzja o reboocie serialu spotkała się już z krytyką ze strony fanów, którzy sądzą, że zamiast znów opowiadać tę samą historię, można stworzyć nową i osadzić ją w tym samym, rozbudowanym uniwersum „Buffy”.

2. Nowy serial twórcy „Simpsonów”

Matt Groening, twórca „Simpsonów” i „Futuramy” wraca z nowym serialem animowanym. 20-odcinkowe „Disenchantment” pojawi się na Netflixie już 17 sierpnia. Akcja toczącego się w średniowieczu serialu, którego trailer został zaprezentowany w weekend w San Diego, dotyczyć będzie przygód zbuntowanej księżniczki i jej towarzyszy – elfa i demona.

Głównej bohaterce głos podkłada znana z „Broad City” Abbi Jacobson.

W serialu usłyszymy też Nata Faxona, Erica Andre czy Noela Fieldinga.

3. Pierwsza transpłciowa superbohaterka

W czwartym sezonie „Supergirl” pojawi się pierwsza transpłciowa superbohaterka w historii telewizji. Nazywać się będzie Dreamgirl, a zagra ją Nicole Maines. – Chcę, żeby fani zrozumieli osoby trans. Możemy być kimkolwiek, możemy być tym, kim chcemy, możemy być superbohaterami – pod wieloma względami nimi jesteśmy – powiedziała aktorka. Maines sama jest osobą transpłciową, co można uznać za dobrą odmianę po niedawnej aferze, która przetoczyła się w związku ze Scarlett Johansson, która miała zagrać rolę transseksualisty (po fali krytyki zrezygnowała w końcu z roli).

4. „Doctor Who” jako kobieta

Podczas konwentu zaprezentowano także trailer nowego sezonu „Doctora Who”.

Po raz pierwszy w ponad 50-letniej historii tego serialu rolę Doktora zagra kobieta – znana z „Broadchurch” Jodie Whittaker.

Po zwiastunie widać, że fani nie mają się czego obawiać, a Whittaker za sterami Tardisa poradzi sobie znakomicie. Premiera nowego sezonu w październiku na BBC.

5. Nowy „Predator”

Na Comic-Conie jak zwykle nie mogło zabraknąć trailerów nadchodzących filmów. Pojawił się zwiastun nowej „Godzilli”, „Deadpoola”, kontynuacji „Fantastycznych zwierząt”, a także „Aquamana”, „Shazam!” czy „Glass”, czyli nowego filmu M. Nighta Shyamalana. Zaprezentowano także fragment nowego „Predatora” w reżyserii Shane’a Blacka. Okazuje się, że po raz pierwszy na ekranie pojawią się samice tytułowego gatunku. Sukces feminizmu? Być może. Premiera już 21 września.

TU I TERAZ