Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

5 seriali na majówkę

Wyjeżdżacie na łono natury albo planujecie dalekie wojaże? Na wszelki wypadek warto zaopatrzyć się zapas audiowizualnej rozrywki. Proponujemy wam pięć seriali, które pomogą uatrakcyjnić najbliższe majowe dni.
.get_the_title().

1. „Tuca i Bertie” – Netflix, premiera 3 maja

Czy są na sali fani BoJacka? Ten animowany serial komediowy to coś dla was. „Tuca i Bertie” opowiada o przyjaźni pomiędzy dwiema 30-letnimi ptasimi kobietami mieszkającymi w tym samym apartamentowcu.

Tuca (Tiffany Haddish) to zadziorna i lekkomyślna tukanica, a Bertie (Ali Wong) – niespokojna i chodząca z głową w chmurach przedstawicielka gatunku ptaków śpiewających.

Twórczynią 10 odcinków pierwszego sezonu jest Lisa Hanawalt („BoJack Horseman”). Hanawalt jest również producentem wykonawczym serialu. Funkcję producentów pełnią też Raphael Bob-Waksberg („BoJack Horseman”), Noel Bright („BoJack Horseman”, „Przyjaciele”), Steven A. Cohen („BoJack Horseman”, „Jack & Bobby”), Tiffany Haddish i Ali Wong. Serial wyprodukowała Tornate Company. Za animację odpowiada studio ShadowMachine.

2. „Barry” – HBO GO, serial dostępny od 1 kwietnia

„Barry” to warta uwagi czarna komedia, która na pierwszy rzut oka może przypominać „Dextera”. Drugi sezon serialowej komedii z Billem Haderem w roli głównej opowiada perypetiach niskobudżetowego płatnego zabójcy, który po przygodzie z aktorstwem w Los Angeles zamierza zmienić profesję. Na pewno ożywi was mocniej niż skok do basenu.

3. „Już nie żyjesz” – Netflix, premiera 3 maja

Jen (Christina Applegate) to sardoniczna wdowa, która za wszelką cenę chce rozwiązać zagadkę niedawnego morderstwa swojego męża. Judy (Linda Cardellini) jest optymistyczną i odrobinę zwariowaną kobietą, która ostatnio również przeżyła tragiczną stratę. Pomimo swoich kompletnie rozbieżnych osobowości, kobiety zaprzyjaźniają się po spotkaniu na sesji grupy wsparcia. Choć ich przyjaźń kwitnie w otoczeniu wina, ciasteczek i wspólnych ulubionych seriali, Judy desperacko stara się ochronić Jen przed poznaniem szokującej prawdy, która mogłaby zniszczyć jej życie.

„Już nie żyjesz”, serial autorstwa Liz Feldman („Dwie spłukane dziewczyny”, „One Big Happy”), to wciągająca czarna komedia otwarcie poruszająca tematy żałoby, straty i przebaczenia, która momentami bawi do łez.

4. „Nox” – HBO GO, premiera 1 maja

Mrożąca krew w żyłach podróż wgłąb Paryża w poszukiwaniu młodej porucznik – Julie Susini. Kiedy Julie Susini bez śladu znika w podziemiach Paryża, jej matka, Catherine Suzini, jest przekonana, że tylko ona może ją znaleźć. Jako emerytowana policjantka z dużym doświadczeniem ma wielką nadzieję, że właśnie jej się to uda. Z pomocą przychodzi mundurowy Raphael Berger – kolega z pracy Julie. Wspólnie zanurzają się w głąb Paryża, by rozpocząć przerażającą podróż do piekła w poszukiwaniu zaginionej kobiety.

5. „Chambers” – Netflix, serial dostępny od 26 kwietnia

Młoda kobieta, której udało się przeżyć zawał, coraz bardziej angażuje się w rozwikłanie tajemnicy związanej z dawczynią serca, które ocaliło jej życie. Jednak im bliżej jest odkrycia prawdy o nagłej śmierci dawczyni, tym więcej cech charakteru zmarłej zaczyna przejmować… w tym te najmroczniejsze.

Dla widzów, którzy lubią się bać.

Udanej (bez)telewizyjnej majówki!

Tekst: MM

TU I TERAZ