Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Aborcyjne S.O.S., czyli jak przekazać wsparcie i gdzie szukać pomocy

Zapadł wyrok, który jest de facto wyrokiem na kobiety. Jeżeli dziewczyny nie mogą liczyć na władzę, to musimy organizować się sami. Poniżej przedstawiamy dostępne opcje wsparcia kobiet, aby prawo do aborcji było powszechne dla wszystkich kobiet niezależnie od sytuacji finansowej
.get_the_title().

Chcielibyście wesprzeć finansowo organizacje dające kobietom szansę na realizację decyzji zgodnie ze swoim własnym sumieniem? Poniżej znajduje się ich lista.

Wsparcie dla Aborcyjnego Dream Teamu, który pomaga w uzyskaniu dostępu do bezpiecznej aborcji, w formie zbiórki.

Na stronie Abortion Support Network, czyli organizacji wspomagającej finansowo sieć #aborcjabezgranic możecie wesprzeć dziewczyny, które potrzebują wyjechać na zabieg bezpiecznej aborcji.

Pod adres info@womenhelp.org możecie wysłać maila, jeśli chcecie przekazać darowiznę, która zostanie wykorzystana przez Women Help Women na aborcję medyczną dla osób w trudnej sytuacji finansowej

Ciocia Basia to grupa, która pomaga zorganizować bezpieczny zabieg w Berlinie. Wesprzecie ją za pomocą zbiórki.

Ciocia Wienia to odpowiednik Cioci Basi działający na terenie Wiednia, także można wesprzeć poprzez zbiórkę.

Ana z Amsterdamu, czyli Abortion Network Amsterdam, pomaga zorganizować aborcję w Holandii, a tu sprawdzicie, jak ją wesprzeć.

ŹRÓDŁO: FACEBOOK/PLAKARCIARY

Jeśli to Wy lub ktoś z Waszych bliskich potrzebuje pomocy czy porady, przedstawiamy dostępne możliwości:

Aborcja bez granic

Uzyskacie m.in. informacje o dostępnych możliwościach przerwania ciąży, garść praktycznych informacji, listę klinik oferujących zabieg, a także wsparcie finansowe. Możecie dzwonić pod numer +48 22 292 25 97 (codziennie od 8:00 do 20:00).

Aborcyjny Dream Team

Tu otrzymacie wszystkie ważne informacje, jeśli potrzebujecie bezpiecznej aborcji oraz skontaktujecie się z osobami, które chętnie podzielą się z Wami własnymi doświadczeniami w temacie przerwania ciąży. Możecie wysłać wiadomość na adres kontakt@aborcyjnydreamteam.pl. W przypadku chęci uzyskania porady prawnej, możecie pisać na prawo@aborcyjnydreamteam.pl lub zadzwonić i umówić się na rozmowę z prawniczką pod numerem +48 733 980 396 (poniedziałki i czwartki w godzinach 15:00 – 19:00).

Kobiety w Sieci

Infolinia udzielająca porad w kwestii aborcji medycznej i dostępnego wsparcia. Skontaktujecie się z nią, wybierając jeden z poniższych numerów:
+48 725 892 134 (w godzinach 10:00 20:00)
+48 737 769 715 (do godziny 15:00)

Ciocia Basia

Grupa oferująca wsparcie osobom, które chcą dokonać aborcji w Berlinie. Możecie kontaktować się z Ciocią Basią poprzez e-mail na adres ciocia.basia@riseup.net lub telefon +48 22 3970500.

Ciocia Wienia

Wspomaga dziewczyny chcące wykonać zabieg we Wiedniu. Grupa nie tylko wspiera Aborcyjny Dream Team w Austrii, ale też protestuje i domaga się dekryminalizacji aborcji. Kontakt przez stronę, do której link znajduje się powyżej.

Kumpela

Inicjatywa umożliwiająca dostęp do legalnej aborcji w Lipsku (Leipzig) zarówno metodą farmakologiczną, jak i chirurgiczną, a także bezpłatny nocleg u wolontariuszy.

Kolektyw Dzień Po

W przypadku potrzeby zastosowania antykoncepcji awaryjnej, która od 2017 roku dostępna jest w Polsce wyłącznie na receptę, można pisać na adres dzienpo@riseup.net, aby skorzystać z międzynarodowej sieci wsparcia.

Aborcyjny Dream Team informuje, że aborcja farmakologiczna (czyli domowa) jest bezpieczną, łatwą i względnie tanią metodą przerywania ciąży. Zestaw poronny można zamówić np. z Women Help Women. Pamiętajcie, że wszystkie wymienione wyżej organizacje chętnie Wam pomogą, jeśli nie chcecie być w tym same – wystarczy się zgłosić!

Zgodnie z wytycznymi WHO w bezpieczny sposób aborcję za pomocą leków można wykonać do 12. tygodnia ciąży.

Istnieją dwa sposoby: aborcja samym misoprostolem oraz aborcja przy użyciu zestawu leków (mifepriston i misoprostol). Porady dotyczące aborcji domowej znajdziecie tutaj, a tu poznacie wszystkie ważne informacje na temat wyjazdów na legalny zabieg do Niemiec i Holandii.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Organizacje i grupy zaangażowane w inicjatywę Aborcja Bez Granic podkreślają, że wszystkie działania w ramach tej inicjatywy są w Polsce legalne.

Udzielanie informacji na temat aborcji jest legalne!

Podróż za granicę po aborcję jest legalna!

Rozmowa z infolinią i otrzymywanie środków finansowych na aborcję od organizacji za granicą jest legalne!

Zamawianie tabletek poronnych jest legalne!

Zażywanie tabletek poronnych jest legalne!

Polskie prawo nie karze osób, które decyduje się zakończyć własną ciążę.

Dziewczyny, to wasza decyzja i nikt nie może wam jej narzucić!

Zdjęcie główne: Facebook/Plakaciary

TU I TERAZ