Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

#akcjaliteracka, czyli wylicytuj weekend w mieszkaniu Szymborskiej lub medytację z Joanną Bator

Do wylicytowania jest także wizyta w mieszkaniu Miłosza, spacer architektoniczny z Grzegorzem Piątkiem czy dożywotni dostęp do abonamentu Legimi.
.get_the_title().

Unia Literacka to stowarzyszenie zawodowe, które zrzesza polskich pisarzy i poetów. Jego celem jest nie tylko szerzenie informacji o autorach, ale także dbanie o ich interesy. Pandemia sprawiła, że wielu twórców znalazło się w trudnej sytuacji. Pisarze i poeci – podobnie jak wiele grup zawodowych – zostali dotknięci przez skutki lockdownu. Mało który autor jest w stanie utrzymać się wyłącznie z pisania. Tymczasem odwołane zostały festiwale literackie, wykłady i spotkania autorskie, które dla wielu stanowią dla nich ważne źródło dochodu. Wiele osób z dnia na dzień zostało więc bez zabezpieczenia finansowego.

Unia Literacka natychmiast zaangażowała się więc w działania pomocowe – autorzy, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej z powodu pandemii mogą się do niej zwrócić po zapomogę.

W tym celu stowarzyszenie musi jednak zgromadzić fundusze. Na Allegro znajdziecie więc szereg atrakcyjnych licytacji, które pomogą Unii Literackiej w pozyskaniu środków na zapomogi.

Co można wylicytować?

Do najatrakcyjniejszych propozycji niewątpliwe należy weekend w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej oraz wizyta w mieszkaniu Czesława Miłosza.

Jest także medytacja w biegu z laureatką Nagrody Nike Joanną Bator, premiera w operze z Pawłem Potoroczynem, architektoniczny spacer po Warszawie z Grzegorzem Piątkiem czy wycieczka rowerowa z Jakubem Kornhauserem. Możecie również wylicytować dostęp do abonamentu Legimi – i to dożywotni, a więc już nigdy nie przegapicie żadnej nowości książkowej. Jeśli natomiast nie chcecie wziąć udziału w licytacji, ale chętnie wspomożecie pisarzy, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej – kupcie cegiełkę o wartości 5, 10, 20, 30, 50 lub 100 złotych. Zachęcamy was do licytowania i kupowania cegiełek! Aukcje znajdziecie tutaj.

Zdjęcie główne: mieszkanie Czesława Miłosza / Źródło: Allegro
Tekst: NS

TU I TERAZ