Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

All In 5G – technologia 5G powinna być dla wszystkich

Premiera najnowszego smartfona realme 8 5G to kolejny krok w stronę dostępności technologii 5G. Ten nowoczesny smartfon kosztuje mniej niż 1000 zł.
.get_the_title().

5G to przyszłość i to na wielu płaszczyznach, które nie przychodzą nam do głowy jako pierwsze skojarzenie z tą technologią. Jej wdrażanie przyczyni się do wzrostu wydajności przedsiębiorstw w najróżniejszych branżach, do rozwoju inteligentnych miast, czy innowacyjnych systemów energetycznych, które zmienią naszą rzeczywistość. 5G wspiera technologie obliczeniowe i komunikacyjne, a rozwinięcie tego potencjału jest dopiero przed nami. To nie tylko łączenie ludzi, szybki dostęp do danych, szybsze smartfony i bezprzewodowa łączność inteligentnych urządzeń. W przyszłości sieci 5G stworzą infrastrukturę dla połączonego, mobilnego społeczeństwa.

5G zmienia też sposób w jaki konsumujemy treści oraz korzystamy z rozrywki. To przede wszystkim zwiększeniem prędkości downloadu, poprawienie stabilności łącza czy znacznie większa pojemność sieci.

5G sprawia, że transmisje z koncertów, czy wydarzeń sportowych można płynnie oglądać w jakości 4K lub nawet 8K.

Na pełnię możliwości nowej generacji transmisji danych przyjdzie nam jeszcze poczekać, ale już teraz jako użytkownicy smartfonów czy laptopów możemy cieszyć się z wielu udogodnień.

Czy urządzenia 5G muszą kosztować fortunę? Otóż nie muszą! Na runku pojawia się coraz więcej modeli ze średniej półki cenowej, które pozwalają przerzucić się na szybki przesył danych.

Już 12 maja swoją premierę ma smartfon realme 8 5G, który pozwala cieszyć się z rozwiązań jakie daje nowa generacja transmisji danych w bardzo przystępnej cenie. Nowy model realme kosztuje mniej niż 1000 zł!

Co ma w środku?

realme 8 5G to oparty na Androidzie 11 niedrogi, smartfon, obsługujący 5G. Smartfon wspiera 5G w trybie DSDS – co oznacza, że jeśli w urządzeniu są dwie karty SIM 5G, obie mogą pracować w trybie 5G. Telefon korzysta z technologii NFC, czyli szybkiego przesyłu danych pomiędzy urządzeniami. Obecność modułu NFC daje możliwość płacenia w sklepie smartfonem. 

realme 8 5G ma całkiem fajną wydajność – został oparty na nowym, 8-rdzeniowym procesorze MediaTek Dimensity 700 wykonanym w technologii 7 nm. W dniu swojego debiutu będzie pierwszym urządzeniem z tym procesorem, które trafi do sprzedaży w Polsce. Inni producenci zapowiedzieli już swoje urządzenia, ale nie ma ich jeszcze na sklepowych półkach.

W Polsce będą dostępne dwie wersje pojemnościowe: 4 GB RAM + 64 GB pamięci – wyłącznie w sieci Plus od 13 maja – 999 pln, oraz 6 GB RAM + 128 GB pamięci, (w cenie 999 pln) która trafiła do sklepów 12 maja.

Funkcjonalny design

Smartfon jest smukły, cienki, poręczny i bardziej kompaktowy niż konkurencyjne modele 5G. Jest bardzo lekki, bo waży zaledwie 185 g. realme 8 5G występuje w dwóch wersjach kolorystycznych – supersonic black (czarny) oraz supersonic blue (niebieski). Biometryczny czytnik linii papilarnych zlokalizowany w przycisku power z boku urządzenia jest szybki i niezawodny.

Co jeszcze w kwestii budowy? Obecność gniazda jack 3,5 mm, a więc często poszukiwanego i nie zawsze obecnego portu do słuchawek przewodowych może ucieszyć ich fanów. Port USB-C ze wsparciem funkcji OTG daje możliwość podłączania np. zewnętrznych nośników danych.

Dla graczy?

realme 8 5G powinien zadowolić graczy, za sprawą wydajnego procesora Dimensity 700 oraz szybkiego ekranu LCD IPS o odświeżaniu 90 Hz. Obraz wyświetlany na ekranie jest płynniejszy niż na ekranach 60 Hz. Dzięki komunikacji 5G internet mobilny oferuje wyższa transmisję danych i ma mniejsze lagi/lepsze pingi. Nadaje się więc do gier mobilnych.

Zdjęcia i filmy 

realme 8 5G został wyposażony w aparat 48 MP (układ główny sensor 48 MP + 2 MP tzw. portretowe + 2 MP do makro. Producent głównego sensora to Samsung, a więc klasa sama w sobie dodatkowo mamy tu jeszcze 16 MP aparat do selfie.

Może sam aparat nie jest jakimś specjalnym wyróżnikiem, ale nakładka realme UI 2.0 oferuje sporo dedykowanych trybów foto, więc jest całkiem nieźle.

Bateria

Oferuje długi czas pracy na baterii, co zawdzięcza połączeniu ogniwa o pojemności 5000 mAh oraz układu Dimensity 700 (wykonanego w niskim, 7 nm procesie produkcyjnym, a więc bardziej oszczędnego niż starsze generacje chipów). Oferuje też ładowanie w standardzie 18 W – około 2 godziny od 0 do 100%;

Co z tym 5G, czyli innowacja dla każdego.

Trudno dziś sobie wyobrazić świat bez platform streamingowych. Dzięki urządzeniom wspierającym technologię 5G, pobieranie filmów czy seriali staje się łatwe i szybkie. Co jeszcze zyskujemy? Komfort korzystania ze strumieniowania gier, których nie musimy pobierać na urządzenie. To wszystko bez opóźnień i lagów jednocześnie przy świetnym obrazie. Dzięki 5G komunikacja online staje się jeszcze łatwiejsza i mniej frustrująca. Spotkania biznesowe, lekcje online, videokonferencje – przy świetnej jakości połączeniu i doskonałym obrazie – nie są już zmartwieniem.

Materiał powstał we współpracy z realme. 

TU I TERAZ