Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Amazon wycofuje ozdoby świąteczne ze zdjęciami z Auschwitz

Zainterweniowało Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.
.get_the_title().

Jeśli mielibyśmy odpowiedzieć na pytanie, jakie są najbardziej niestosowne ozdoby świąteczne, to pewnie nawet nie przyszły by nam do głowy te, które do niedawna można było znaleźć na Amazonie. Po prostu trudno sobie wyobrazić, że ktoś wymyślił i wyprodukował coś takiego.

Na Amazonie do niedawna dostępne były ozdoby choinkowe, na których znalazły się zdjęcia z obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

Sprzedająca je osoba miała w swej ofercie również otwieracze do butelek i podkładki pod myszkę opatrzone takimi zdjęciami. Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu oczywiście nie pozostało obojętne na tę delikatnie mówiąc niestosowną ofertę i zareagowało:

„Sprzedaż 'ozdób choinkowych’ z wizerunkiem Auschwitz nie wydaje nam się właściwa. Widok obozu Auschwitz na otwieraczu do butelek jest raczej niepokojący i pozbawiony szacunku” – napisało Muzeum na Twitterze.

Post wywołał w internecie prawdziwą burzę, a Amazon uznał, że ta oferta narusza regulamin serwisu i ją usunął.

Wszyscy sprzedawcy muszą przestrzegać naszych wytycznych dotyczących sprzedaży, a ci, którzy tego nie zrobią, mogą podlegać nawet potencjalnemu usunięciu konta – powiedział rzecznik Amazona. W regulaminie serwisu czytamy, że nie można sprzedawać w nim produktów które promują, podżegają lub wychwalają nienawiść, przemoc, nietolerancję rasową, seksualną lub religijną lub promują organizacje o takich poglądach, a także takich, które graficznie przedstawiają przemoc lub ofiary przemocy.

Zdjęcie główne: Bryan Angelo / Unsplash
Tekst: NS

TU I TERAZ