Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Amerykanka co tydzień lata samolotem na staż i z powrotem. To tańsze niż wynajęcie mieszkania

Sophii Celentano podzieliła się z tysiącami obserwujących na TikToku swoim nietypowym stylem życia, a jej historia stała się viralem.
.get_the_title().

Sophia Celentano jest stażystką w jednej z firm w New Jersey. Staż odbywa się w dużej mierze zdalnie, jednak raz w tygodniu dziewczyna musi pojawić się w biurze. Bardzo zależało jej na tym stażu, ale perspektywa wynajmu mieszkania od razu wydała się nieopłacalna.

Ostatecznie dziewczyna zdecydowała się na latanie raz w tygodniu do New Jersey samolotem. Wstaje wtedy o 3:30, aby przygotować się do lotu. Zwykle wychodzi z domu o 4:30 i dociera na lotnisko koło 5:00. Ma wykupiony specjalny pakiet, dzięki któremu kontrola bezpieczeństwa na lotnisku zajmuje jej tylko 5-10 minut. Sophia w biurze stawia się o 8:30, mimo że pracę zaczyna o 9:00, o 17:00 jest już wolna, a o 23:00 jest już na przeciwległym wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Następnego dnia może odespać to wszystko, ponieważ pracuje zdalnie.

Sophia twierdzi, że choć takie dojazdy bywają męczące, jest pewna, że podjęła dobrą decyzję.

@sophiacelentano48 I spoke too soon y’all my flight home was cancelled tonight EWR is a MESS rn💀posting this en route to LGA bc we had to book another flight lol #fyp #foryou #summerinternship #supercommuter #marketingintern #summerintern ♬ Walking On a Dream – Empire of the Sun

Ile Sophia na tym oszczędza? Dziewczyna rezerwuje loty na trzy do czterech tygodni wcześniej, więc bilety są dość tanie. W dwie strony kosztują około 100 dolarów, uber między biurem a lotniskiem to kolejne 100 dolarów. Koszty wynajmu mieszkania w Nowym Jorku lub New Jersey to z kolei tysiące dolarów miesięcznie na sam czynsz.

Decyzję Sophii w dużej mierze determinuje również to, że jej staż trwa tylko 10 tygodni. Nie jest pewna, czy zdecydowałaby się na takie rozwiązanie, będąc na etacie.

Sophia lubi być na lotnisku, ekscytuje ją wizja każdej podróży, ponieważ lata od dziecka. Dorastała w rodzinie, która uwielbia podróżować, brała też udział w programie studiów za granicą, w ramach którego zwiedziła 11 krajów w ciągu czterech miesięcy. Dziewczyna podkreśla, że jej decyzja podyktowana jest głównie kwestiami finansowymi, jednak to pokazuje też, że ludzie traktują bardziej priorytetowo równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. Hybrydowy system pracy naprawdę pozwala na znacznie większą elastyczność. Sophia twierdzi, że nie ma obecnie potrzeby, by mieszkać 20 minut od swojego biura – możesz mieć naprawdę udaną ścieżkę zawodową, nawet jeśli mieszkasz daleko od miejsca, w którym pracujesz.

Tekst: MZ

TU I TERAZ