Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Animacja, którą warto zobaczyć. Enjoy!

„To historia nieubłaganego wyścigu szczurów po szczęście i spełnienie” - podsumowuje film Steve Cutts, jego autor. Zanim odpalicie dziś wieczorem Netfliksa, obejrzyjcie ten czterominutowy filmik pt.: „Happiness”.
.get_the_title().

Jego autorem jest Steve Cutts – londyński artysta specjalizujący się w ilustracji, animacji, rzeźbie, malarstwie i – jak dodaje na swoim fanpage’u – „w robieniu ciast, to przede wszystkim”. Jego twórczość możecie śledzić na bieżąco na stornie SteveCutts.com

I zdecydowanie warto obserwować Cutts’a, bo chociażby ostatnią animacją – „Happiness” – udowodnił, że jest nie tylko magikiem od obrazka, ale również świetnym obserwatorem i narratorem rzeczywistości. W swojej pracy w bezkompromisowy sposób obnażył zapętlenie się ludzkości na gonitwie za tym, co wyobrażamy sobie jako istotę szczęścia.

Fabułę „Happiness” Cutts podsumowuje jednym zdaniem: „To historia nieubłaganego wyścigu szczurów po szczęście i spełnienie”.

Animacja ma już prawie 5,5 mln wyświetleń na Youtube i choć powstała rok temu, popularnością zaczyna cieszyć się teraz, gdyż niedawno uzyskała tytuł Webby Winner 2018 w kategorii Film&Video: Animation.

Źródło: Facebook @SteveCuttsArt

Czy w animacji Cutssa znajdziemy coś odkrywczego? Pewnie nic czego nie zauważylibyśmy sami, ale najpierw musielibyśmy chcieć to zauważyć. Tymczasem rzeczywistość podana w tak zintensyfikowanej kompilacji scen robi wrażenie.

Tekst: Kinga Dembińska

TU I TERAZ