Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Aplikacja MyOla, czyli pierwsza w Polsce mobilna przyjaciółka

#JestemTuDlaCiebie – mówi MyOla. Aplikacja podzielona jest na cztery kategorie: Ja, Związek, Rodzina i Kariera. Doradza swoim użytkowniczkom, pomaga im zrozumieć odczuwane przez nie emocje, a także się zrelaksować.
.get_the_title().

Polki są cały czas online – 4 godziny dziennie spędzają w smartfonie. Komunikują się z rodziną i znajomymi, oglądają seriale, czytają informacje na portalach, ale też coraz częściej szukają narzędzi do pokonywania własnych lęków, problemów i zmartwień. Chcą wzmacniać pewność siebie i kompetencje. Dla nich Sukces Pisany Szminką we współpracy z Coca-Cola stworzył pierwszą w Polsce, unikalną aplikację MyOla, która pomoże im rozwijać się osobiście i zawodowo, zapewni relaks oraz rozrywkę. – Cześć Ola, ale serio, jesteś dla mnie? Ale po co mi kolejny wirtualny byt? – zapyta potencjalna użytkowniczka. Tylko jak wskazują badania Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką smartfon towarzyszy kobietom wszędzie – aż 41 proc. ankietowanych używa go w wolnym czasie. Teraz dzięki Oli mogą wykorzystać go produktywnie, do własnych celów, bez zamartwiania się co pomyślą inni.

Założeniem było, aby po jej zainstalowaniu można polegać na niej w każdej sytuacji, czuć się z nią bezpiecznie, czuć, że Ola ma zawsze ma czas i poświęci pełną uwagę.

Z raportu Fundacji wynika bowiem, że 88,7 proc. Polek nie zna sposobów pokonywania lęków i zmartwień, a aż 32,5 proc. ma z tym problem. 60 proc. ankietowanych wskazało przy tym, że nie ma dostępu do narzędzi online wzmacniających pewność siebie i autentyczność. Dlatego aplikacja MyOla wydaje się być idealną odpowiedzią – ma pomóc pokonywać kobietom ich lęki, zmieniać nieświadome wzorce zachowań w domu, w pracy czy wśród znajomych, które sabotują ich pragnienia i wizję życia, a także nauczyć je wyrażać siebie w pewniejszy sposób.

Aplikacja została podzielona na cztery kategorie: Ja, Związek, Rodzina i Kariera, które odpowiadają czterem sferom życia.

W każdej z nich zamieszczonych jest kilka lub kilkanaście nagrań – w zależności od obszaru, w który się kliknie, MyOla opowiada kojącym, spokojnym głosem i wyjaśnia istotę danego zagadnienia, podpowiada, składania do refleksji bez narzucania swoich racji. W zależności bowiem od tego, czego kobieta-użytkowniczka poszukuje w danym momencie.

W kategorii kariera MyOla podpowie np. jak poradzić sobie z jakimś problemem czy zadaniem w pracy bez stresu. Wchodząc do kategorii Związek można wysłuchać porad jak budować zdrowe relacje, w jaki sposób rozmawiać w związku, by go wzmacniać a nie osłabiać, jak poradzić sobie w trudnych momentach zachowując godność i szacunek do
siebie. – We współczesnym świecie, gdzie praca przenika się z macierzyństwem i szeregiem innych obowiązków, kobiety cierpią na brak czasu dla siebie, czasu na własny rozwój. Dlatego tak ważne jest, by w realizacji naszych planów i działań codziennie motywował i wspierał nas ktoś, kto nas rozumie. Takim wsparciem jest właśnie aplikacja MyOla, która jest zawsze pod ręką, odpowiada na nasze potrzeby i troski, wspiera, a do tego pomaga się rozwijać. Mocno wierzę, że MyOla odmieni życie Polek i podbije ich serca, tak jak podbiła moje. Od trzech lat aktywnie działamy z Fundacją Sukcesu Pisanego Szminką, by zmieniać świat na lepsze, a dziś program Sukces to Ja jest największym globalnie programem realizowanym przez Coca-Cola w ramach działań wspierających kobiety na rynku pracy – mówi Anna Solarek, Dyrektor ds. Komunikacji i Kontaktów Zewnętrznych w Coca-Cola Poland Service.

MyOla ma pchnąć użytkowniczki do zaspokojenia potrzeb samorealizacji i samodoskonalenia. Aplikacja ma zapewnić także relaks, może uspokajać i wyciszać.

Zawarte są w niej bowiem nie tylko podcasty i rozmowy z psychologami i ekspertami, ale także medytacje i ćwiczenia oddechowe.

Unikalne w MyOli są koła ratunkowe, w które użytkowniczka może kliknąć: gdy czuje złość, gdy czuje się bezsilna albo gdy jest w dołku. To szybka reakcja na sytuacje kryzysowe – po uruchomieniu jednego z wybranych kół ratunkowych dowie się ona, co robić, kiedy odczuwa daną emocję. Ola rozumie uczucia użytkowniczki, jest inteligentna, zna swoją wartości, a dodatkowo – co słychać w nagraniach, którymi prowadzi nas po różnych obszarach życia – jest kobieca i elegancka, z klasą, ciepła i otwarta, no i dobra. Czy istnieje lepszy wzorzec przyjaciela, mentora i doradcy? Bardzo ważne jest także jaka MyOla nie jest: nie dyryguje, nie naciska, a przede wszystkim – jak wiele osób w życiu realnym – nie mówi nam „powinnaś” czy „musisz”, z nią po prostu możesz coś zrobić, coś zmienić, coś polubić. Motto, które towarzyszy wejściu Oli na rynek brzmi: „Pomogę ci stać się szczęśliwszą ze sobą, z innymi, w biznesie”. Aplikacja dostępna jest zarówno na telefony z oprogramowaniem Android, jak i IOS – aby w każdej chwili móc po prostu kliknąć w nią i jednym ruchem palca wybrać odpowiednie do potrzeby funkcjonalności i treści.

Możecie ją ściągnąć tutaj.

Zdjęcia: mat. prasowe

TU I TERAZ