Auchan wprowadzi „godziny ciszy” we wszystkich swoich sklepach w Polsce

Do końca sierpnia we wszystkich sklepach Auchan zostaną wprowadzone godziny, podczas których osoby w spektrum autyzmu będą mogły zrobić zakupy bez zbędnego stresu.
.get_the_title().

Osoby autystyczne mają problem z przebywaniem w zatłoczonych i hałaśliwych miejscach. Należą do nich także sklepy samoobsługowe – autyków przytłacza w nich nadmiar bodźców, przedmiotów, kolorów i dźwięków. Coraz więcej supermarketów tworzy więc z myślą o takich osobach „godziny ciszy”. W kwietniu taką akcję zorganizowało Auchan w Częstochowie, a w maju dołączyło do niego także kilka oddziałów tego sklepu w innych miastach w kraju (m.in. Auchan w Gdańsku, Wrocławiu i Radomiu).

Akcja cieszyła się tak dużym powodzeniem, że do końca sierpnia „godziny ciszy” zostaną wprowadzone we wszystkich supermarketach Auchan w całej Polsce.

źródło: money.pl

Jak wyglądają supermarkety Auchan podczas godzin ciszy?

W sklepach wyłączona jest muzyka i telewizory, nie są nadawane komunikaty, a światła zostają przyciemnione.

Osoby z autyzmem mogą wówczas zapłacić za swoje zakupy w otwartej specjalnie dla nich kasie. Akcja spodobała się nie tylko osobom w spektrum autyzmu, ale i wszystkim klientom, którzy cenią sobie zakupy w ciszy. Kiedy będą organizowane „godziny ciszy” w Auchan? – „Godziny ciszy” są różne, czas ich trwania sklep komunikuje lokalnie, zazwyczaj w mediach społecznościowych oraz bezpośrednio w sklepie na plakacie – tłumaczy portalowi Wiadomościhandlowe.pl rzeczniczka prasowa Auchan, Dorota Patejko.

Zdjęcie główne: Portal Spożywczy
Tekst: NS

Preloader spinner
Print
Print Text
Zobacz więcej
Wybierz region
Facebook