Azjatyckie seriale w HBO

Tej jesieni na fanów produkcji HBO Asia czeka spora niespodzianka. Do dostępnego już serialu "Grisse" dołączą nowe tytuły: "Folklor" oraz "Miss Sherlock". Dwa nowe azjatyckie seriale HBO to propozycja przede wszystkim dla miłośników kina detektywistycznego oraz horrorów. Premiera obu tytułów odbędzie się w HBO GO już 1 grudnia.
.get_the_title().

„Miss Sherlock” to przeniesiona do współczesnego Tokio japońska interpretacja opowieści autorstwa Sir Arthura Conana Doyle’a o Sherlocku Holmesie. Kultowe postaci słynnego detektywa Holmesa oraz jego wiernego przyjaciela doktora Watsona posłużyły twórcom produkcji za wzór przy tworzeniu nowej wersji, w której głównymi bohaterkami są kobiety.

Dr. Wato Tachibana, zwana też Wato-san, jest chirurgiem i właśnie wróciła z misji w Syrii, gdzie pomagała jako lekarz-wolontariusz. Natomiast Sara Shelly Futaba, znana także pod pseudonimem Sherlock, jest ekscentryczną konsultantką dochodzeniową wspierającą policję w rozwiązywaniu ich najtrudniejszych oraz najdziwniejszych spraw.

Dzięki jej nadzwyczajnym zdolnościom obserwacji i wyciągania trafnych wniosków niezwykły kobiecy duet rozwiązuje jedną zagadkę po drugiej.

W głównych rolach występują: Yûko Takeuchi („Dog in a Sidecar”, „Flashforward”) jako tytułowa detektyw Sherlock oraz Shihori Kanjiya („Chiritotechin”, „Kuchizuke”) w roli jej partnerki pomagającej rozwikłać kryminalne zagadki – Dr. Wato Tachibana. Obok nich pojawią się także Ken’ichi Takitô, Tomoya Nakamura czy Ran Itô. Za reżyserię odpowiada Jun’ichi Mori. Serial jest koprodukcją HBO Asia oraz HULU i liczy osiem odcinków.

Serial „Folklor” („Folklore”) to antologia horroru składająca się z sześciu godzinnych, niezależnych od siebie opowieści inspirowanych mitami głęboko zakorzenionymi w azjatyckiej tradycji.

Każda z historii pochodzi z innego kraju i oparta jest na lokalnych wierzeniach oraz związanym z nimi folklorze przedstawiającym różne nadprzyrodzone postacie i okultystyczne praktyki. Fabuła każdego odcinka osadzona jest kolejno w Indonezji, Japonii, Singapurze, Tajlandii, Malezji oraz Korei.

Twórcy produkcji podejmują próbę uwspółcześnienia gatunku, jakim jest horror azjatycki, nie wytracając przy tym cech charakterystycznych dla poszczególnych krajów i uwypuklając zarazem motywy, które są wspólne dla całego kontynentu. Każdy z odcinków kręcony był w języku oraz kraju, którego mitologię zgłębia. Za reżyserię poszczególnych części tej antologii odpowiadają kolejno: Joko Anwar (Indonezja), Takumi Saitoh (Japonia), Eric Khoo (Singapur), Pen-Ek Ratanaruang (Tajlandia), Yuhang Ho (Malezja), Sang-Woo Lee (Korea Południowa).

Premiera obu seriali produkcji azjatyckiego HBO „Folklor” oraz „Miss Sherlock” zaplanowana została na 1 grudnia w HBO GO.

Oba seriale wzbogacą bibliotekę HBO GO, w której już znajduje się pierwsza produkcja HBO Asia – serial „Grisse”. Jest to historia osadzona w epoce kolonialnej opowiadająca o grupie buntowników, którzy postanowili przeciwstawić się tyranowi. Produkcja dostępna jest w HBO GO od 5 listopada. Co poniedziałek do serwisu dodawany jest nowy odcinek. Serial składa się z ośmiu odcinków.

Planujecie oglądać? Wygląda na to, że HBO podbija nowy rynek.

TU I TERAZ