Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Banksy nie próżnuje na kwarantannie! Tak wygląda teraz jego łazienka

Największy artysta uliczny chyba nie radzi sobie najlepiej w zamkniętych czterech ścianach. Swoje najnowsze dzieło zatytułował „Moja żona nienawidzi, gdy pracuję z domu”.
.get_the_title().

Banksy to jeden z najpopularniejszych współczesnych artystów streetartowych na świecie. O jego kontrowersyjnej twórczości mówi się od lat, ale mimo statusu legendy, wciąż pozostaje anonimowy. Jego twórczość oscyluje głównie wokół tematów niewolniczej pracy dzieci, brytyjskiej monarchii, komercyjnych praktyk na rynku sztuki i problemów społecznych.

Możecie go kojarzyć z graffiti „Dziewczynka z balonikiem”, „Rage, Flower Thrower”, „Kissing Coopers” czy „Pulp Fiction”.

Teraz brytyjski artysta znowu jest na ustach wszystkich.

Tym razem charakterystyczne szczury, które od lat maluje na murach miast, harcują w jego łazience. I jak zapewnia – prywatnej łazience, ponieważ stosuje się do wymogów kwarantanny i chwilowo przeniósł się na home office.

Gryzonie szturmują i całkowicie demolują przestrzeń. Jeden ze szczurów przekrzywił lustro i za wiele sobie z tego nie robi, drugi buja się na kółku do ręcznika, jednocześnie wyciskając tym samym tubkę pasty do zębów, a jeszcze inny biega po rolce papieru toaletowego i rozwija ją po podłodze.

Jeden z uwięzionych w łazience gryzoni rysując czerwoną szminką kreski na lustrze, niczym więzień czekający na pierwszy dzień wolności, odlicza dni kwarantanny.

Wyświetl ten post na Instagramie.

. . My wife hates it when I work from home.

Post udostępniony przez Banksy (@banksy)Zdjęcia: Banksy
Tekst: Dominika Szymańska

TU I TERAZ