Banksy nie próżnuje na kwarantannie! Tak wygląda teraz jego łazienka

Największy artysta uliczny chyba nie radzi sobie najlepiej w zamkniętych czterech ścianach. Swoje najnowsze dzieło zatytułował „Moja żona nienawidzi, gdy pracuję z domu”.
.get_the_title().

Banksy to jeden z najpopularniejszych współczesnych artystów streetartowych na świecie. O jego kontrowersyjnej twórczości mówi się od lat, ale mimo statusu legendy, wciąż pozostaje anonimowy. Jego twórczość oscyluje głównie wokół tematów niewolniczej pracy dzieci, brytyjskiej monarchii, komercyjnych praktyk na rynku sztuki i problemów społecznych.

Możecie go kojarzyć z graffiti „Dziewczynka z balonikiem”, „Rage, Flower Thrower”, „Kissing Coopers” czy „Pulp Fiction”.

Teraz brytyjski artysta znowu jest na ustach wszystkich.

Tym razem charakterystyczne szczury, które od lat maluje na murach miast, harcują w jego łazience. I jak zapewnia – prywatnej łazience, ponieważ stosuje się do wymogów kwarantanny i chwilowo przeniósł się na home office.

Gryzonie szturmują i całkowicie demolują przestrzeń. Jeden ze szczurów przekrzywił lustro i za wiele sobie z tego nie robi, drugi buja się na kółku do ręcznika, jednocześnie wyciskając tym samym tubkę pasty do zębów, a jeszcze inny biega po rolce papieru toaletowego i rozwija ją po podłodze.

Jeden z uwięzionych w łazience gryzoni rysując czerwoną szminką kreski na lustrze, niczym więzień czekający na pierwszy dzień wolności, odlicza dni kwarantanny.

Wyświetl ten post na Instagramie.

. . My wife hates it when I work from home.

Post udostępniony przez Banksy (@banksy)Zdjęcia: Banksy
Tekst: Dominika Szymańska

TU I TERAZ