Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Będą AKCJE performatywne w całej Polsce. Artyści stworzyli PERFOTEKĘ

Artyści znaleźli sposób, żeby realizować swoje najbardziej szalone pomysły.
.get_the_title().

Projekt PERFOTEKA powstał z czystej potrzeby kreowania. Zero zasad, zero struktur, zero systemowych kompromisów. Ich logo to symboliczny “koniec zakazów”.

Chcą działać szybko: spotkanie – pomysł – działanie.

Wśród pomysłów na AKCJE Perfoteki są między innymi tajne koncerty w lasach, przepłyniecie cudownych syren przez Wisłę, action painting w przestrzeni miejskiej czy artystyczne pikniki na dachach najwyższych budynków.

Równolegle artyści prowadzą WARSZTATY performatywne, na które zapisać może się dosłownie każdy. Będzie to szansa na zapoznanie się z nimi, współtworzenie i doskonalenie w danej dziedzinie. Można też wymyślić swoją akcję!

Photo by Rod Long on Unsplash

Do PERFOTEKI można zwrócić się z prośbą o organizację warsztatów lub skorzystać z gotowej propozycji. Wśród prowadzących są reżyserzy, aktorzy, muzycy, dramaturdzy, tancerze czy performerzy. Grupa artystów PERFOTEKI jest otwarta i ma się rozrastać.

Pierwsze warsztaty już pod koniec sierpnia we Wrocławiu – będzie tam między innymi action painting, sesja foto ze świecami dymnymi i prywatny koncert tylko dla uczestników warsztatów (zgłaszać możecie się tutaj).

Takich rzeczy często nie da się zrobić w ramach instytucji kultury, dla których artyści pracują na co dzień – teatrów, producentów filmowych, agencji aktorskich czy domów kultury.

Photo by Lukas Eggers on Unsplash

Następna AKCJA w Warszawie, a jesienią podbój Pomorza.

PERFOTEKA dopiero się rozkręca. Stay tuned!

materiały Perfoteki // PRZEPŁYNIĘCIE CUDOWNYCH SYREN PRZEZ WISŁĘ

TU I TERAZ