Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

To będzie największa scena batalistyczna w historii „Gry o tron”. Kręcono ją 2 miesiące

Zdjęcia trwały dokładnie 55 nocy, a kręcono je na północy Irlandii.
.get_the_title().

Kiedy stacja HBO ogłosiła, że ostatni, ósmy sezon „Gry o tron” pojawi się na antenie dopiero w 2019 roku, fani nie kryli rozczarowania. Okazuje się jednak, że długi czas oczekiwania na nowe odcinki jest w pełni uzasadniony. Twórcy serialu skończyli właśnie kręcenie największej sceny batalistycznej w całej historii „Gry o tron”.

Zdjęcia trwały dokładnie 55 nocy, a kręcono je na północy Irlandii.

Podziękowania dla całej biorącej w nich udział ekipy zamieścił na swoim Instagramie asystent reżysera Jonathan Quinlan. Post szybko został usunięty, jednak fani serialu zdążyli wykonać kopię.

Kiedy dziesiątki milionów widzów z całego świata zobaczą tę scenę za rok, nie będą wiedzieć, jak ciężko pracowaliście. Nie będą zdawać sobie sprawy z tego, jak bardzo byliście zmęczeni i jak trudno było wam wykonywać swą pracę w ujemnych temperaturach. Zrozumieją tylko, że oglądają coś, czego nie zrobiono nigdy wcześniej – napisał Quinlan.

Dotychczas największą sceną batalistyczną w historii tego serialu była Bitwa Bękartów z 6 sezonu – kręcona była przez 25 dni przy udziale ekipy liczącej 600 osób, 500 statystów, 70 koni i 65 kaskaderów. Wygląda na to, że nakręcona właśnie scena przyćmi tamtą bitwę swoim rozmachem i stanie się największą sceną batalistyczną w całej historii telewizji.

Źródło: Konbini, Quartz
Tekst: NS

TU I TERAZ