Będzie serial na podstawie „Człowieka, który spadł na Ziemię” – filmu z Davidem Bowiem

To dobra okazja, aby obejrzeć film z Bowiem, jednak twórca serialu zapewnia, że jego znajomość nie będzie konieczna do zrozumienia akcji.
.get_the_title().

David Bowie wystąpił w wielu filmach, jednak te, w których zagrał większą rolę policzyć można na palcach jednej ręki. Jednym z nich jest „Człowiek, który spadł na Ziemię” z 1976 roku w reżyserii Nicolasa Roega – ekranizacja powieści science fiction Waltera Tevisa pod tym samym tytułem.

Bowie wystąpił tu w głównej roli – jako tytułowy kosmita, który znalazł się na Ziemi, by znaleźć sposób na ocalenie swej planety, na której zabrakło wody.

Jeśli nie widzieliście jeszcze tej produkcji, teraz jest dobra okazja, aby to nadrobić. Wkrótce nakręcony zostanie serial inspirowany „Człowiekiem, który spadł na Ziemię”.

Za serialowego „Człowieka, który spadł na Ziemię” odpowiadać będzie Alex Kurtzman („Star Trek”), który wyreżyseruje produkcję i wspólnie z Jenny Lumet napisze do niej scenariusz. – Niektóre wątki będą się łączyć z książką i filmem, ale przeczytanie książki czy obejrzenie filmu nie będzie konieczne, aby się połapać – zapewnia Kurtzman.

Fabuła przypominać będzie film z 1976 roku, jednak osadzona będzie we współczesności.

Nie wiadomo jeszcze, kto wystąpi w serialu, który ma zostać wyemitowany przez amerykańską stację CBS pod koniec przyszłego roku. Czekacie na tę produkcję?

Zdjęcie główne: „Człowiek, który spadł na Ziemię” (1976)
Tekst: NS

TU I TERAZ