Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Biedronka i Tesco wprowadzają ułatwienia dla seniorów, aby mogli bezpiecznie zrobić zakupy

Specjalne godziny, pierwszeństwo przy kasach i pomoc wolontariuszy – takie rozwiązania wprowadzają znane sieci z myślą o seniorach.
.get_the_title().

Od czwartku obowiązuje zakaz wychodzenia z domu i zgromadzeń. Możemy więc opuszczać dom tylko w specjalnych przypadkach – jeśli dojeżdżamy do pracy, załatwiamy niezbędne sprawy, czyli robimy zakupy, udajemy się do apteki albo do lekarza, wyprowadzamy psa i jeśli jesteśmy wolontariuszami pomagającymi osobom, które są szczególnie narażone. Do grupy wyjątkowo narażonych osób należą właśnie seniorzy. Choć wszyscy zastanawiamy się obecnie, kiedy jest najlepszy czas, by opuścić dom i zrobić niezbędne zakupy, to właśnie oni powinni zachować szczególną ostrożność. Duże sklepy wprowadzają z myślą o nich specjalne ułatwienia.

W Tesco wyznaczone zostały godziny dla seniorów – od 9:00 do 10:00 będą oni mieli pierwszeństwo w sklepach.

Zakupy będą mogli zrobić o tej porze wszyscy, ale to seniorzy będą traktowani priorytetowo – aby udało im się jak najszybciej zakończyć sprawunki.

Również Biedronka wychodzi naprzeciw seniorom.

W pierwszej godzinie otwarcia sklepów tej sieci będą mieli oni pierwszeństwo wstępu. Niezależnie od pory będą mogli ominąć kolejkę do kasy.

W ramach akcji „Czas na pomaganie seniorom 65+” w sklepach Biedronki pojawiły się specjalne skrzynki, do których seniorzy mogą wrzucać formularze z prośbą o pomoc w zrobieniu zakupów. Podobne formularze będą mogły tam zostawić też osoby gotowe do udzielenia takiej pomocy. Pomyślano także o tych seniorach, którzy wolą nie opuszczać domu – w tym przypadku powinni zadzwonić do Biura Obsługi Klienta sieci Biedronka (22 205 33 00). Pod ten sam numer mogą się zgłaszać także wolontariusze. Także na stronie sieci czeka na nich internetowy formularz. Seniorzy posiadający kartę Moja Biedronka będą mogli zapłacić za zakupy, odbierając je w domu od wolontariusza. Wystarczy, że wcześniej przekażą mu kartę – wtedy otrzymają też kartę „Czas na pomaganie seniorom 65+”, na którą wpłacana będzie kwota za zakupy. Mamy nadzieję, że w tych ciężkich czasach więcej sklepów wyjdzie naprzeciw potrzebom seniorów. Jeśli znacie kogoś, komu te rozwiązania mogłoby ułatwić życie, koniecznie go o nich poinformujcie!

Tekst: NS
Zdjęcie główne: Głos Wielkopolski

TU I TERAZ