Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Body Mirror – instagramowy projekt Polki, który ukazuje piękno „niedoskonałych” ciał

Polska fotografka stworzyła projekt, który pokazuje kobiety z całego świata bez photoshopowego retuszu.
.get_the_title().

Instagram zrobił już bardzo wiele dla osób mających problemy z samoakceptacją – powstało wiele kont, które mają być przeciwwagą dla wyidealizowanych wizerunków zalewających sieć. Możemy na nich oglądać zdjęcia dziewczyn i chłopaków wszystkich rozmiarów, kolorów skóry, z rozstępami, diastemami, znamionami i innymi „niedoskonałościami”, ale też przedłużanymi rzęsami, powiększonymi ustami czy łysymi głowami. Ruch body positive jest już na tyle silny, że zaczyna interesować się nim coraz więcej osób i marek (nawet tych, które na co dzień bazują na zupełnie innych wartościach). Jednak uważamy, że nigdy zbyt wiele takich inicjatyw – kilka dni temu ruszył projekt Body Mirror, który stworzyła polska fotografka Magdalena Ławniczak. Na Instagramie projektu dopiero zaczęły pojawiać się pierwsze zdjęcia, a już śledzi go coraz więcej osób. Jak mówi sama twórczyni, Body Mirror powstał z potrzeby serca i oka.

Byłam już zmęczona patrzeniem na ciała „bez kolan”. Chciałam pokazać, że ciało jest piękne bez Photoshopa – ukazane w naturalnym światle i z zagięciami prawdziwej skóry. Może to naiwne, ale chciałabym, żebyśmy wszyscy czuli się dobrze w naszych ciałach, akceptowali je i kochali – mówi Ławniczak.

Projekt powstaje tam, gdzie akurat przebywa fotografka ze swoim aparatem – dotychczas był to Paryż, Londyn, Warszawa i Kopenhaga.

Bohaterkami zdjęć są dziewczyny, które akceptują swoje ciało i nie wstydzą się pokazać go światu.

Jestem ogromnie wdzięczna dziewczynom, że zaufały mi zupełnie w ciemno. Każde ze spotkań było bardzo wyjątkowe i ciekawe. Przy wyborze modelek kierowałam się przede wszystkim intuicją – jedną z dziewczyn zaczepiłam na wernisażu, inną śledziłam na Instagramie, a część to osoby z mojego otoczenia. Obecnie odzywają się do mnie dziewczyny przez Instagram i serdecznie do tego namawiam. Jestem otwarta na nowe spotkania – mówi fotografka.

Dotychczasowe efekty projektu możecie zrobić na koncie Body Mirror.

Tekst: AR

TU I TERAZ