Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Wychodzi pierwsza książka dla ludzi uczulonych na gluten i laktozę [KONKURS]

Już jutro w krakowskiej galerii Widna odbędzie się premiera 'Notesu dla ludzi uczulonych na gluten i laktozę'. To nowa publikacja Bolesława Chromrego – rysownika , który kolejny raz wymyka się z internetu, aby przelać swoje gorzkie, ale trącące czarnym humorem konstatacje i obserwacje na papier.
.get_the_title().

’Warto czasami pomyśleć. I warto też czasem coś zapisać. Albo narysować wielkiego penisa nudząc się na internalu w sali konferencyjnej’ – tak zapowiada swoją nową książkę Bolesław Chromry – rysownik (wyróżniliśmy go w naszym zestawieniu Facewatch), który na co dzień tworzy w internecie, ale publikuje również na papierze. F5 obejmuje patronat nad jego nową książką, która będzie mieć premierę już w przyszłym tygodniu.

A tymczasem już jutro w krakowskiej galerii Widna odbędzie się wystawa, spotkanie autorskie i premiera 'Notesu dla ludzi uczulonych na gluten i laktozę’ w jednym.

Podczas wydarzenia 'Zawsze coś’ zobaczymy prace, z których słynie Chromry – proste rysunki i lapidarne, abstrakcyjne hasła poetyckie. To połączenie skrywa wnikliwe, przesiąknięte często rezygnacją obserwacje społeczne, podszyte dozą absurdalnego, czarnego humoru. W roli głównej zawsze występuje gruba, czarna i smolista kreska, która wydaje się być zrobiona z materii czarnej dziury. Poza tym zobaczymy również inne, bardziej nietypowe diagramy, takie jak niepozostawiająca złudzeń szklana kula czy budzące niezdrowe nadzieje koło fortuny. Cała wystawa, której kuratorem jest Zosia Małysa, to wynik efekt szaleńczego notowania oraz katalogowania obsesji, lęków i nadziei, to próba rozliczenia się z samym sobą, z innymi i z rzeczywistością. Ogólnie – ze światem.

 

O czym jest 'Notes dla ludzi uczulonych na gluten i laktozę’.

To publikacja, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wszystkich tych, którzy chcieliby sobie wytatuować napis 'fuck my life’, ale nie mają odwagi i pytają o pudding z tapioki w barze mlecznym.

Możemy spodziewać się w nim wielu odniesień do lat 90. (poniżej rysunek z krzyżem Jarka Jakimowicza i słynną sentencją z 'Młodych Wilków’), podmiot liryczny będzie konfrontował się z aktualnymi wyzwaniami rzeczywistości, w tym dominującą ideologią sukcesu, której forpocztę reprezentują dzisiaj coache-celebryci. Książka zostanie wydana nakładem Korporacji Ha!art.

Bolesław Chromry (pseudonim urodzonego w 1987 roku Damiana Siemienia) – rysownik, poeta, autor powieści graficznych. Absolwent krakowskiej ASP, mieszka w Warszawie, gdzie pracuje jako copywriter w agencji reklamowej. Dotychczas wydał książki 'Renata’ i 'Pokrzywy’ (ha!art) i ziny 'Pojebany człowiek’ (v9) oraz 'Depression’ (własnym sumptem).

UWAGA! KONKURS!

Do wygrania 2 sztuki 'Notesu dla ludzi uczulonych na gluten i laktozę’. Jak wygrać? Wystarczy, że napiszecie pod postem (tutaj, nie na FB), dla jakiej jeszcze niedocenionej grupy społecznej powinna powstać osobna publikacja. Najciekawsze odpowiedzi wyłonimy już w poniedziałek (4 grudnia) o godz. 15:00.

TU I TERAZ