Brytyjskie Tesco wprowadza wegańskie jedzenie dla psów

Rozbudowana oferta wegańskich karm ułatwi przestawienie naszych czworonogów na reducetarianizm.
.get_the_title().

Czy mój pies mógłby być weganinem? To pytanie z pewnością zadawał sobie każdy posiadacz czworonoga, który próbuje ograniczyć spożycie mięsa. Zwłaszcza że jest tysiąc powodów, aby to robić – od zapobiegania cierpieniu zwierząt po indywidualną walkę z kryzysem klimatycznym, bo produkcja mięsa niezwykle obciąża klimat.

Choć przyjęło się sądzić, że pies mięso jeść powinien, coraz częściej pojawiają się głosy, że to wcale nie jest konieczne – najważniejszy jest bowiem odpowiedni balans składników odżywczych.

Wygląda na to, że przekonują się do tego nawet największe supermarkety. Brytyjskie Tesco rozszerzyło swój asortyment, wprowadzając do swojej oferty wegańskie jedzenie dla psów.

Scrumbles ’Softies Vegan Training Treats

Na stronie internetowej brytyjskiego Tesco znajdują się aż trzy bezmięsne przekąski dla psów. Smaczki marki Denzel wykonane są z masła orzechowego, banana, marchewki i jarmużu i wypiekane ręcznie. Good Boy’s Chompers Bone to roślinna kość dentystyczna, która powstała z dyni, groszku i batatów. Z kolei Scrumbles ’Softies Vegan Training Treats zawierają mąkę owsianą, grochową i ze słodkich ziemniaków, a także suszone jabłko i wodorosty.

Czy to początek wegańskiej rewolucji w świecie zwierząt domowych? Być może.

Z pewnością w ślady Tesco pójdą wkrótce kolejne supermarkety i już wkrótce nasze czworonogi przejdą na reducetarianizm.

Zdjęcie główne: Plant Based News
Tekst: NS

TU I TERAZ