Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

„Brzmi jak Talk-Show”, czyli audio show twórców Teatru Improwizowanego Klancyk

Wśród gości komediowego audio show byli już Filip Springer, Dorota Wellman i Jerzy Bralczyk. Już dziś w Warszawie nagrywany będzie odcinek z Marią Peszek. Chcecie wziąć udział w nagraniu?
.get_the_title().

Ile znacie polskich talk-show? Możemy się założyć, że niezbyt dużo. Nie za często trafiamy w polskich ramówkach na ten niezwykle popularny w Stanach Zjednoczonych format. Ale telewizja to w końcu nie wszystko. W dzisiejszych czasach talk-show przeniosły się na YouTube czy do Audioteki.

To właśnie w Audiotece znajdziecie „Brzmi jak Talk-Show”, czyli komediowy audio show, który nagrywany jest z udziałem publiczności.

Program prowadzą Maciej Buchwald i Krzysztof Dziubak. Obaj związani są z Klancykiem, czyli jednym z najstarszych teatrów improwizowanych w Polsce. A komediowe spektakle powstające na żywo, w których specjalizuje się Klancyk, spotyka się nad Wisłą chyba jeszcze rzadziej niż programy z gatunku talk-show.

krzysztof dziubak i maciej buchwald

Skąd nazwa „Brzmi jak Talk-Show”? Twórcy tłumaczą to już w pierwszym odcinku. – To trochę jest talk-show, a trochę nie. Trochę będziemy rozmawiać, a trochę będziemy robić dziwne rzeczy, do których będzie nas zmuszał Krzysztof – mówi Maciej Buchwald. – Ale też brzmi jak talk-show, bo jedynie brzmi, bo nie jest to talk-show w telewizji, a więc nie wygląda jak talk-show. Jest jeszcze jeden powód – w „Brzmi jak Talk-Show” centralną rolę odgrywają właśnie dźwięki. Są więc opowieści o dźwiękach, konkursy związane z przeróżnymi odgłosami (to właśnie te „dziwne rzeczy”, o których mówi Maciej Buchwald), a także muzyczne improwizacja Pawła Szamburskiego – znanego klarnecisty i współzałożyciela wytwórni Lado ABC.

Zaprawieni w sztuce improwizacji prowadzący sprawiają, że słuchając „Brzmi jak Talk-Show” nie da się nudzić ani przez sekundę. Z kolei goście opowiadają historię, na które w tradycyjnych wywiadach czy bardziej sztywnych formatach zwyczajnie nie ma miejsca.

Bo czy wpadlibyście kiedyś na przykład na to, że przyjaciele Filipa Springera uwielbiają grać mu na nerwach, przedrzeźniając islandzki zespół Sigur Ros?

Właśnie: goście. To przecież oni stanowią istotę formatu talk-show. W przypadku „Brzmi jak Talk-Show” z pewnością nie można narzekać na monotonię – wybory prowadzących są nieoczywiste i zaskakujące.

Wśród gości pojawili się już Filip Springer, Jerzy Bralczyk i Dorota Wellman.

Wkrótce pojawi się także czwarty odcinek, którego bohaterem jest Jakub Żulczyk. Kolejny odcinek, w którym pojawi się Maria Peszek, będzie nagrywany już dzisiaj (2 marca) w Warszawie. Chcielibyście wziąć udział w nagraniu i nie tylko sprawdzić, jak brzmi ten talk-show, ale też przekonać się, jak wygląda? Nic prostszego! Wystarczy, że stawicie się o 19:00 w Resorcie Komedii przy ulicy Bielańskiej 1. Wstęp wolny! Więcej szczegółów znajdziecie tutaj. Nie po drodze wam do Warszawy? Odpalcie więc „Brzmi jak Talk-Show” w nowej aplikacji audioteka.pl.

TU I TERAZ