Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Buzia jak malowana! Dosłownie. Zamień swoje selfie w obraz Andy’ego Warhola czy Fridy Khalo

Koniec z nudnymi selfie bez wyrazu. Teraz zwykłe zdjęcie może wyglądać jak portret, który wyszedł spod ręki prawdziwego artysty. Wszystko dzięki aplikacji Google.
.get_the_title().

Aplikacja Arts & Culture powstała jako część projektu Google Cultural Institute. Program pozwala przeglądać zbiory skarbów kultury i sztuki z ponad 850 muzeów oraz archiwów z całego świata.

Dzięki nowej funkcji możecie na wybrane przez siebie zdjęcie nałożyć filtr, który zmieni jego styl na charakterystyczny dla danego artysty.

Chyba każdy jest w stanie rozpoznać „wirujący” styl większości prac Vincenta Van Gogha albo pewne ruchy pędzla meksykańskiej artystki Fridy Khalo. Dzięki opartym na algorytmach sztucznej inteligencji filtrom możecie przerobić zdjęcie tak, aby imitowało prace kilkunastu najsłynniejszych artystów. Oprócz wyżej wspominanych, także Keitha Haringa, Jean-Michela Basquiata, Lee Krasner czy Yayoi Kusamy. Aby uzyskać precyzyjniejszy efekt, wystarczy użyć ikony nożyczek i wybrać, którą część zdjęcia chcecie poddać modyfikacji.

Co więcej, z racji tego, że aplikacja wyszła spod ręki Google, raczej możecie spać spokojnie, nie martwiąc się o to, że zdjęcie waszej twarzy zostanie wykorzystane do niecnych celów.

Aby wziąć udział w zabawie, wystarczy pobrać aplikację Google Arts & Culture, kliknąć w ikonę aparatu, która znajduje się na dole i wybrać „Art Transfer”.

Nie miejcie jednak złudzeń, jakość tych zdjęć bardziej przypomina blaknący fragment „Krzyku” Muncha, ale zabawa rożnymi ustawieniami i zmienianie filtrów może być niezłą rozrywką. Kto wie, może zainspiruje was do tego, aby samemu sięgnąć po pędzel?

Zdjęcie główne: pcmag.com
Tekst: Dominika Szymańska

TU I TERAZ