Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Celowo robi niezgrabne dziary – jej tatuaże to sztuka. Bianka Szlachta zawita do Gdańska

Bianka Szlachta to artystka tatuażu związana ze słynnym katowickim Ink Miners. Tatuatorka wyruszyła w trasę – w marcu pokaże swoje prace w gdańskiej Kolonii Artystów, a kilku szczęśliwych lokalsów będzie miało okazję doświadczyć jej talentu na własnej skórze.
.get_the_title().

Bianka Szlachta do tej pory była kojarzona głównie ze sławnym katowickim salonem tatuażu Ink Miners. To już przeszłość. Teraz Bianka wyrusza w trasę, by pokazywać swoje grafiki i zdobić kolejne ciała w całej Polsce. Spotkacie ją między innymi w gdańskiej Kolonii Artystów.

Bianka Szlachta to młoda artystka, która celowo wykonuje niezgrabne dziary. Ukończyła malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, a tatuowanie jest dla niej kolejną formą sztuki. Artystka bawi się linią, a w swoich rysunkach przemyca zabawne treści. Bohaterami jej dzieł są najczęściej zwierzęta wyrażające ludzkie emocje: poczucie wyobcowania, siłę czy słabość. Choć jej obrazy zawsze były pełne kolorów, do tatuowania używa tylko czarnej barwy. Garściami czerpie z popkultury, a jej rysunki cieszą się dużą popularnością na Instagramie.

Już 3 marca w Koloni Artystów w Gdańsku (ul. Grunwaldzka 51) odbędzie się wystawa grafik Bianki. Artystka gościnnie wykona także kilka tatuaży. Niestety nie ma już na nie miejsc, ale nas to zupełnie nie dziwi!

Zresztą, zobaczcie sami:

Wernisaż 3.03.18 godz.19.00 / wejście free / Gdańsk Kolonia Artystów

Wystawa 3-31.03.18

Guestspot 3-4.03.18

Tekst: AN

TU I TERAZ