Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Chiński TikTok wprowadza limit czasowy dla młodych użytkowników. Tylko 40 minut dziennie!

Douyin – popularna chińska aplikacja służąca do tworzenia i oglądania krótkich filmów oraz jej zachodni odpowiednik są coraz częściej badane pod kątem wpływu na nastolatków.
.get_the_title().

Chiński rząd zwraca ostatnio coraz większą uwagę na to, jak młodzi ludzie spędzają swój wolny czas, ograniczając im możliwości korzystania z różnych wirtualnych rozrywek. W czerwcu wprowadził zmiany w ustawie o ochronie użytkowników internetu, nakazując dostawcom gier online, transmisji na żywo, treści audio i wizualnych oraz mediów społecznościowych wdrożenie narzędzi do zarządzania czasem i ograniczenie niektórych funkcji dla nieletnich użytkowników.

W związku z tym chiński rząd wprowadził nowe prawo zakazujące osobom poniżej 18 roku życia grania w gry online dłużej niż 3 godziny tygodniowo, o czym ostatnio pisaliśmy. Nastolatkowie nie mogą wykorzystać swojego przydziału kiedy chcą, mogą to zrobić jedynie w konkretnym czasie – w piątki, soboty i niedziele między 20:00 a 21:00.

Kolejnym krokiem są ograniczenia na Douyin.

Douyin, czyli chińska wersja TikToka, wprowadził ostatnio dość radykalne ograniczenia – użytkownicy poniżej 14 roku życia będą mogli korzystać z aplikacji przez maksymalnie 40 minut dziennie i tylko między 6:00 a 22:00. Te zmiany są krokiem naprzód w stosunku do istniejących już środków podejmowanych wobec młodych użytkowników, które firma wdrożyła w 2018 roku – w tym funkcji, która pozwala użytkownikom ustawić limit czasu, jaki mogą spędzać w aplikacji każdego dnia.

Kelly Sikkema/Unsplash.com

Firma Bytedance, która stworzyła aplikację, zaapelowała do chińskich rodziców, aby zapewnili, że ich dzieci będą się rejestrować, podając prawdziwe dane, aby aplikacja mogła automatycznie włączać ograniczenia czasowe.

Douyin i TikTok zaostrzyły ostatnio regulacje dotyczące prywatności i bezpieczeństwa młodych użytkowników.

W sierpniu, po wcześniejszych zmianach, które ograniczały widok kont nastolatków dla osób, które nie zostały przez nich zaakceptowane jako obserwujący, TikTok ogłosił wprowadzenie nowych regulacji z zakresu prywatności na całym świecie. Użytkownicy poniżej 16 roku życia mieli określić, kto może oglądać ich filmy. Dodatkowo opcja pobierania filmów od nieletnich użytkowników została wyłączona. TikTok ogranicza również treści dla amerykańskich dzieci w wieku poniżej 13 lat.

Zdjęcie główne: Les Anderson/ Unsplash.com
Tekst: Marta Zinkiewicz

TU I TERAZ