Ciche Wieczory? Muzeum Śląskie już od dawna oferuje rozwiązanie, które nagłośnił Lidl

Podczas Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który przypada 2 kwietnia, Muzeum Śląskie będzie przygotowane do przyjęcia autyków. W kameralnych salach będą mogli odpocząć od zbyt mocnych bodźców.
.get_the_title().

2 kwietnia budynki na cały świecie będą podświetlone na niebieskie, dodatkowo niektóre firmy postanowiły zrobić ukłon w stronę osób wrażliwych na hałas i światło. Jak pisaliśmy w poniedziałek, Lidl zapowiedział wprowadzenie Cichych Wieczorów, podczas których autycy zrobią zakupy bez zbędnego stresu. Muzeum Śląskie na wrażliwych gości jest już przygotowane od dawna.

Od 2015 roku działa specjalna Galeria Interim przeznaczona dla autyków.

Sala znajduje się nad poziomie -2, z dala od głównej linii zwiedzania, co pozwala na oglądanie sztuki w spokojniejszych warunkach. Dla dzieci i młodzieży Muzeum Śląskie przygotowuje także od dawna warsztaty „Abstrakcja, co to takiego? oraz „Czym jest obraz”. Celem zajęć jest terapeutyczne wykorzystanie sztuki, obrazy czy zabytki można dotknąć dzięki przygotowanym replikom oraz reprodukcjom dotykowym. Poza warsztatami osoby z autyzmem mogą liczyć na pomoc pracowników, którzy mogą przygotować przed wizytą materiały edukacyjne oraz wytyczyć najlepszą trasę zwiedzania.

Od kwietnia odbywają się także cykliczne warsztaty plastyczne dla rodzin z dziećmi z ASD oraz niepełnosprawnością intelektualną, które będą odbywać się w przestrzeni wystawy „Na tropie Tomka” (najbliższe 28 kwietnia).

Źródło: katowice.wyborcza.pl

fot. Muzeum Śląskie

TU I TERAZ