Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

„Czarodziejka z Księżyca” powraca i będzie ją można oglądać za darmo w sieci

Kultowe anime trafi w tym roku do kin w formie pełnometrażowego filmu. Z tego powodu twórcy postanowili podzielić się trzema sezonami serialu, które partiami trafiać będą na oficjalny kanał na YouTubie.
.get_the_title().

„Czarodziejka z Księżyca” to jeden z najpopularniejszych seriali anime wszech czasów, na który złożyło się pięć sezonów. Powstał na podstawie komiksów autorstwa Naoko Takeuchi. Jego fabuła skupia się na grupie nastoletnich wojowniczek, nazywanych Sailor Senshi (słowo „sailor” nawiązuje do japońskich mundurków szkolnych w stylu marynarskim, w które są ubrane), pochodzących z planet Układu Słonecznego, skąd również wzięły się ich imiona.

Główną bohaterką jest pochodząca z Tokio, 14-letnia Usagi Tsakino, czyli tytułowa Czarodziejka z Księżyca, której przeznaczeniem jest uratowanie całej galaktyki.

Wraz z resztą gwiezdnych wojowniczek stawia ona czoła siłom zła pochodzącym z Królestwa Ciemności, które chcą przejąć władzę nad całym światem oraz ludźmi.

Popularność „Czarodziejki z Księżyca” w latach 90. była tak wielka, że doczekała się nie tylko odświeżonej wersji, ale także musicali, serialu aktorskiego, całej masy gadżetów oraz trzech pełnometrażowych filmów (ostatni z nich wyprodukowany został w roku 1995).

Niedługo będzie okazja, by zobaczyć najnowszą odsłonę przygód Usagi Tsakino i jej świty – 11 września w japońskich kinach ma odbyć się premiera „Pretty Guardian Sailor Moon Eternal”.

To podzielona na dwie części pełnometrażowa produkcja, wyreżyserowana przez animatorkę Chiaki Kon, której fabuła dotyczyć będzie wydarzeń z czwartego sezonu anime. Zrealizowana została w nowej szacie graficznej, znanej z odświeżonej wersji serialu „Sailor Moon Crystal” z 2014 roku. Jak wyglądać będą wojowniczki zobaczyć można poniżej:

W ramach promocji filmu, twórcy postanowili podzielić się z fanami trzema sezonami anime.

Łącznie 127 odcinków trafi na oficjalny kanał Sailor Moon na YouTubie, a pierwsze 10 z nich udostępnionych zostanie 24 kwietnia.

Ostatnia transza pojawi się na portalu między 17 a 23 lipca tego roku.

tekst: Paula Kierzek
Zdjęcie główne: theverge.com

TU I TERAZ