Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Czego pragną Polacy, kiedy zima się nie kończy? Przeprowadzono ankietę

Wygląda na to, że mieszkańcy naszego kraju, niezależnie od szerokości geograficznej, tęsknią przede wszystkim za latem. Nie ma się czemu dziwić, to sezon festiwalowy. A jeżeli chodzi o festiwale, mamy dla was pewną propozycję.
.get_the_title().

Mieszkańcy każdego miasta są inni – różnią nas chociażby lokalne tradycje czy niuanse dotyczące języka, którym się posługujemy. Ale jest jedno, co łączy wielu Polaków niezależnie od szerokości geograficznej: zmęczenie związane z przedłużającą się zimą i tęsknota za latem. W końcu kto z nas nie ma dosyć mrozów i zalegającego na chodnikach śniegu?

Właśnie ta bolączka zainspirowała ekipę Cydru Lubelskiego do przeprowadzenia krótkiej ankiety. Mieszkańców Wrocławia, Warszawy, Gdańska, Poznania i Lublina zapytano, czego im brakuje właśnie teraz, gdy kalendarzowo zastała nas wiosna, a zima ciągle nie odpuszcza. Wszyscy odpowiedzieli bez wahania: ciepła, słońca, urlopu, wolnego czasu, czyli w skrócie LATA. Zresztą, zobaczcie sami, jak odpowiadali indagowani.

Wychodzi na to, że z utęsknieniem wyczekujemy słonecznych dni, kiedy restauracje otwierają swoje ogródki, sąsiedzi odpalają grille, a sezon festiwalowy rozkręca się na dobre. No właśnie. Kilkudniowe maratony z koncertami wpisały się już na stałe w imprezowe kalendarze, a bywalcy tych wydarzeń mogą dzisiaj przebierać do woli w festiwalowej ofercie. Uczestnictwo w festiwalach stało się wręcz dla wielu młodych ludzi sposobem na spędzanie wakacji. Polacy wydają na nie kilkaset złotych rocznie, a ceny biletów oraz karnetów, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę te największe i najgłośniejsze imprezy, wciąż mają tendencję zwyżkową.

Są też festiwale, na które wstęp jest całkowicie wolny – jednym z nich jest muzyczna impreza „Spragnieni lata”, która pojawi się w największym miastach w Polsce.

– Odliczając dni do lata ogłaszamy, że 7. edycja trasy Cydr Lubelski Spragnieni Lata rozpocznie się 14 lipca i zagości w 5 miastach: Wrocławiu, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Lublinie – zapowiada Robert Walewski, Brand Manager Cydru Lubelskiego i współtwórca wakacyjnego projektu muzycznego „Spragnieni lata”.

Dlaczego warto się tam wybrać? Oczywiście nie chodzi o darmowy wstęp (choć ten też jest dużym plusem). Dyrektor artystyczny trasy, czyli Tymon Tymański, gwarantuje przede wszystkim solidny line up – na scenach polskich miast wystąpią artyści dobrze znani fanom rodzimej muzyki. Zwłaszcza tej jej odmiany, która łączy wpadające w ucho melodie z niebanalnymi rozwiązaniami kompozycyjnymi. Swoje nowe projekty podczas imprezy Cydr Lubelski Spragnieni Lata zaprezentują wschodzące gwiazdy popowej alternatywy, jak i ci już bardziej zasłużeni autorzy albumów cieszących się nie tylko przychylnością słuchaczy, ale i krytyki.

Rozkład jazdy 7. edycji trasy Cydr Lubelski „Spragnieni Lata”:

14.07.2018 – WROCŁAW, Plac Nowy Targ
21.07.2018 – WARSZAWA, Park Sowińskiego
04.08.2018 – GDAŃSK, Stocznia Gdańska
11.08.2018 – POZNAŃ, Jezioro Maltańskie
15.09.2018 – LUBLIN, Błonia pod Zamkiem Lubelskim

Wstęp wolny!

Więcej informacji na temat projektu „Spragnieni lata” znajdziecie na stronie spragnienilata.pl i na Facebooku.

TU I TERAZ